Skocz do zawartości

Jaką macie temperaturę płynu chłodniczego???


Gość Tanatos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niepokoi mnie jedna rzecz - mam wrażenie, że mój silnik nie osiaga "normalnej" temperatury. Otóż komputer pokazuje mi temperaturę płynu chłodniczego na poziomie 70-75 stopni. Jeździłem wcześniej VW Jettą (1.9 TDi 105 KM) i tam wskaźnik po kilku kilometrach jazdy pokazywał mi 90 stopni...

 

A moze po prostu komputer nie jest tak dokłądny jak tradycyjny wskaźnik...? Bo temperaturę sprawdzam jak sugerowaliście wciskajac przez kilka sekund przycisk SETTINGS aż usłyszę charakterystyczne pikniecie - komputer wchodzi w tryb serwisowy. Po czym wciskam przyisk BC 4 razy - na ekranie mam napis COOLANT i właśnie ten parametr wydaje mi się podejrzany...

 

Czy 70-75 stopni to nie za mało? Jeśli tak to co moze byc przyczyną niedogrzania silnika?

 

Bardzo prosze o pomoc...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość mariusz444

Mam silnik 1,3 (tej samej produkcji, zresztą dużo części jest identycznych, np. przepływka, EGR itd.) i u mnie temperatura po rozgrzaniu silnika w okresie zimowym (nie sprawdzałem czy latem jest tak samo) jest na poziomie 80-84 stopni C. Też wydawało mi się to dziwne, ale znajomy mechanik z aso opla zapewnił mnie, że to jest norma w tym modelu. Moim zdaniem w Twoim przypadku temperatura jest zbyt niska. Po przejechaniu ilu kilometrów masz wewnątrz ciepło? czy też masz wrażenie, że auto jest niedogrzane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w zależności od temperatury na zewnątrz ... Opel ma dziwny system , gdy temperatura powietrza jest po niżej Zera , mam wyższe obroty i o dziwo silnik dłużnej sie nagrzewa, po wyżej zera , silnik osiąga 91 C w kilka Km ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w aucie nie jest jakoś oszałamiająco ciepło... Ale po przejechaniu 5-7 km temperatura wewnątrz jest już w porządku.

 

Z temperaturą płynu jest dosyć dziwnie. Bo kiedy jadę w trasie ze stałą prędkością utrzymuje mi się ok 75 stopni, ale wystarczy że zatrzymam się na parkingu i już po minucie postaju z włączonym silnikiem temperatura spada do 70-71 stopni.

 

Co o tym myslicie? Bo nie jest to moim zdaniem normlane? Co byście sprawdzili w pierwszej kolejności? Termostat? A moze coś innego?

 

P.S. Łapcie punkty :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

W nowych Dieslach niższa temperatura zimą jest normalna. Termostat łatwo sprawdzić - znajomy mechanik poradził mi, by po przejechaniu 800 m, maks. kilometra stanąć i zajrzeć pod maskę - dół chłodnicy ma być lodowaty. Jak masz ciepły - termostat zacięty w pozycji lekko otwartej albo otwiera za wcześnie. Same czujniki temperatury też czasami przekłamują, może być styk zaśniedziały, choć w nowym aucie nie powinien.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Moze i masz rację, niemniej jednak 15 stopni różnicy dosyć znacząca różnica. Troche mnie to niepokoi.

 

Czytałem o podobnych problemach na forum Zafiry - w takich sytuacjach pisano tam, żeby wymienić termostat. Koszt części nie jest na szczęście jakiś oszamiajacy, bo 140 zł na Allegro ksoztuje. Gorzej jest z wymiana, bo pisza ze termostat znajduje się pod EGR wiec trzeba ten zawór również wyciagnąć. No ale to dobry pretekst żeby go przy okazji przeczyścić. Wiec mam nadzieje że w 250 zł się zmieszczę.

 

Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie, rady to bardzo proszę o podzielenie sie nimi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz444

Tanatos napisał:

"Z temperaturą płynu jest dosyć dziwnie. Bo kiedy jadę w trasie ze stałą prędkością utrzymuje mi się ok 75 stopni, ale wystarczy że zatrzymam się na parkingu i już po minucie postaju z włączonym silnikiem temperatura spada do 70-71 stopni."

 

Moje auto reaguje identycznie - spadek temperatury na biegu jałowym. Przywoływany wcześniej znajomy mechanik z aso opla zapewniał, że to normalny objaw pracy diesla.

Jeśli zdecydujesz się na wymianę termostatu - napisz o jego efekcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość walus-walus

Niestety ja u siebie mam podobnie... astra (z19dth) trzyma mi temperature 71-75 stopni, max jaki udało mi się osiągnąć to było 80. Zastanawiam się czy ten typ tak ma czy to jest kwestia termostatu. Auto mam od niedawna dlatego cały czas analizuje jego rózne parametry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W najbliższy weekend będę wymiał termoastat (na oryginalny Wahler), mam nadzieje że to pomoże, bo 70-75 stopni to jest podejrzana sprawa.

 

O efektach dam Wam znać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności