Skocz do zawartości

Jaką macie temperaturę płynu chłodniczego???


Gość Tanatos

Rekomendowane odpowiedzi

Gość walus-walus

Przy tak dużych mrozach silnik bardzo powoli się nagrzewa bo każdy z Was włącza na max ogrzewanie. Spróbujcie podczas pierwszych 10km wyłączyć nawiew ciepłego powietrza a zobaczycie jak szybko nagrzewa się silnik. Spokojnie skoczy do 86 stopni i wtedy włączcie ogrzewanie. Natychmiast temp. silnika spadnie do ok. 78-80 stopni. Co dopiero na zimnym silniku. Chcecie jednocześnie mieć ciepełko w samochodzie i nagrzany do optymalnej temperatury silnik ? I do tego na dystansie 10km ?

Kolego po to jest w aucie ogrzewanie, aby z niego korzystać. Napisałem, że po wymianie widać poprawę, gdyż po nagrzaniu silnik trzymał nawet o 13 stopni więcej. W tym temacie wymieniamy się doświadczeniami po wymiane termostatu. Niemniej zaznaczyłem, że potrzebuję zrobienia dłuższego odcinka dla zaobserwowania dokładnych temperatur działania termostatu. Teraz śmiało moge napisac dla potomnych, że temperatura 71-75 stopni dla silnika z19dt/dtj/dth nie jest właściwą temperaturą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A czy jest ktoś w stanie napisać (kto ma dłużej auto niż ja), jaką temperaturę osiągam Wam silnik wiosną, latem, kiedy jest ciepło?

 

Bo nadal nie wiem czy te 85-86 stopni można już zaakceptować... Niby są mega mrozy (u mnie teraz jest -21) - moze przez to nie dochodzi do 90 stopni?:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość walus-walus

A czy jest ktoś w stanie napisać (kto ma dłużej auto niż ja), jaką temperaturę osiągam Wam silnik wiosną, latem, kiedy jest ciepło?

 

Bo nadal nie wiem czy te 85-86 stopni można już zaakceptować... Niby są mega mrozy (u mnie teraz jest -21) - moze przez to nie dochodzi do 90 stopni?:D

Myślę, że temperaturę 85-86 stopni można zaakceptować, ponieważ wskaźnik na którym bazujemy w astrach jest elektroniczny. Gdyby to była wskazówka analogowa odchylenie 5-6 stopni nawet nie byłoby widoczne i wskazywałby równo 90... Poza tym jest duży mróz, więc nie ma co się dziwić, że auta się nie dogrzewają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość diaderny

Mam już ją trochę ale za diabła nie mogę znaleźć które dane na wyświetlaczu to dane temperatury napisu COOLAN nie mam. A wszystkie pozycje na wyświetlaczu mam takie http://diaderny.fotosik.pl/albumy/794610.html, może ktoś mi powie, która to temperatura??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sprawdzić temp. płynu chłodniczego naciśnij przycisk SETTINGS przy radio aż usłyszysz charakterystyczne piknięcie (ok. 4-5 sekund) - komputer wejdzie w tryb serwisowy. Następnie naciśnij przycisk BC przy radiu chyba 4 albo 5 razy (nie pamiętam). Na czwartym lub piatym z kolei ekranie wśród kilku wierszy informacji pojawi się napis COOLANT - to jest temperatura płynu chłodniczego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość walus-walus

Auto przetestowałem na trasie, termostat otworzył się po 88 stopniach (tak jak powinien), później silnik trzymał temperturę ok. 85-86 stopni. Uznać tą temperaturę trzeba za prawidłowa biorąc pod uwagę temperaturę minusową na zewnątrz.

 

Mam już ją trochę ale za diabła nie mogę znaleźć które dane na wyświetlaczu to dane temperatury napisu COOLAN nie mam. A wszystkie pozycje na wyświetlaczu mam takie http://diaderny.fotosik.pl/albumy/794610.html, może ktoś mi powie, która to temperatura??

Temperaturę wyświetla Ci w module gdzie masz sens, V: oraz T:, sens bodajże czujnik temperatury zewnętrznej, V oznacza prędkość, T temperaturę silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oplel maj jakiś głupi system , jeśli tylko Temperatura otoczenia spada poniżej " 0C" Zera , komputer podnosi obroty oraz nie pozwala aby silnik się szybko zagrzał, domyślam sie ze mieszanka jest bogata co podnosi spalanie oraz szybciej zapycha DPF .. Żenada ... w mojej Astrze wystarczy -1C i silnik kompletnie inaczej pracuje . , temperatura otoczenia się podnosi tak jak dzisiaj +1C i wszystko wraca do normy , silnik pracuje bardzo ładnie .

P.S ..

Nie za bardzo przypadł mi do gustu nowy wygląd forum ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz444

 

P.S ..

Nie za bardzo przypadł mi do gustu nowy wygląd forum ..

 

Mi również nie podoba się nowy wygląd forum :oops:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności