Skocz do zawartości

drgania na niskich obrotach


Gość laczers77

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laczers77

Witam .

 

Dostałem w rozliczeniu autko które 3 lata stało nie jeżdzone. Był uszkodzony przód. No i w tym roku kolega poskładał puzzle, auto ma przejechane 50 tys. Okazało sie ze wtryski do wymiany wiec wsadzilismy nowe, kolega zalał komputer wiec nowy , uszkodzony byl przepływomierz wiec nowy , wymieniona była cała wiązka elektryczna . Odpaliło autko w końcu , kontrolki pogasly , komp nic nie pokazuje a silnik na obrotach 1tys do 1,2 ma dziwne drgania (jakby cos nie było przykręcone) rezonans - metaliczny dzwięk . Mechanik sprawdził poduszki i jest oki, twierdzi ze jest poprzykręcane wszytko. I nie wiem co to.

Najlepsze jest to ze wlaczajac i wylaczajac swiatła zmieniaja się drgania (nie dodaje gazu) . Na obrotach 1 tys auto jak chce przytrzymac zaczyna spadac do 800 i potem na 1000. Nie mam pojęcia co to może być . Jak wciskam sprzegło i puszczam to tez sie zmienia dzięk i drgania. Czyżby koło dwumasowe ale przy tym przebiegu to chyba małorealne. Czy ktoś miał podobne doświadczenia i może mi doradzić? z góry dziękuje za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano takie drgania wskazują na dwumase, przy tym prszebiegu faktycznie dziwne ale skoro juz wtryski musieliście wymieniać i przy okazji pól auta to wcale by mnie to nie dziwiło.... takiego auta które rozbite stało 3 lata w zyciu bym nie tknął...

 

Co do obrotów i reszty sprawdź pasek osprzętu i alternator bo wygląda że coś ma powoli dośc.... lub tez gdzieś jest coś nie tak z wiązką a komp tego nie wykrywa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano2007

Hmm... jeżeli auto stało 3 lata w proszku to sprawdź tez pompę wody, bo nieużywana mogła zajść jakimś syfem a i sama od siebie do nieyżywania może teraz stawiać opory co póxniej może narobić niemałych kłopotów.

 

A co do tego dźwięku metalicznego to 90% dmuas choć dziwne, że przy tym przebiegu. Też mam ten sam problem ale u mnie od roku to nie postępuje także jeżdżę. ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitthegreat

Laczers77, a podpowiedziałbyś gdzie wymieniałeś wtryski i ile kosztowały? Nówki czy używane? Nie miałes problemów z zaprogramowaniem sterownika? Podobno trzeba dobrego warsztatu by to prawidłowo zrobili.

Pytam bo mój nierówno pracuje na biegu jałowym (szczególe zimny) i czasem podczas przyśpieszania w niskich obrotów wyraźnie ma inny dżwięk - jakby głównie 3 cylindry pracowały. Mechanik powiedział, że jeszcze "trochę" pojeżdzę, ale chyba czas wydatków się zbliża ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałes problemów z zaprogramowaniem sterownika? Podobno trzeba dobrego warsztatu by to prawidłowo zrobili.

Pytam bo mój nierówno pracuje na biegu jałowym (szczególe zimny) i czasem podczas przyśpieszania w niskich obrotów wyraźnie ma inny dżwięk - jakby głównie 3 cylindry pracowały. Mechanik powiedział, że jeszcze "trochę" pojeżdzę, ale chyba czas wydatków się zbliża ???

Zaprogramowanie wtrysków to nie problem styknie tech2 i ktoś kto umie go obsługiwać... po drugie po co wymieniac wtryski na nowe?? lub uzywane(czyli nigdy nie wiadomo w jakim będą stanie), w silniku Z13DT wtryski sa boscha i normlanie tanio się je regeneruje bez najmniejszych problemów, wymiana sitek, uszczelek i końcówek i po kłopocie... i odpada problem programowania...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności