Skocz do zawartości

Kontrolka samochód z kluczykiem


Gość Zbigu

Rekomendowane odpowiedzi

Astra H 1,7 cdti. Co któryś dzień po przejechaniu 2-3 km zapala się kontrolka samochód z kluczykiem. Po wyłączeniu samochodu i ponownym uruchomieniu jest wszystko ok do następnego dnia. Sprawdziłem kod błędu metodą gaz + hamulec, wyszło ECN 050074. Znalazłem że to czujnik prędkości własnej pojazdu.

No dobra i o co chodzi?

Co to za czujnik i na co on ma wpływ?

Można z tym jeździć czy na pilno trzeba jechać do warsztatu?

Co trzeba wymienić, ten czujnik bo ktoś pisał na tym forum, że jakiś zawór podciśnieniowy.

Z góry dzięki za doinformowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość biliradziu

Miałem kiedyś ten sam problem ale kontrolka z kluczykiem podczas jazdy mi sie nie zapalała kiedyś przy okazji mi go wykasowali na kompie i już od tamtej pory się nie pojawił . Błąd ten juz był opisywany na forum musisz troche poszukać. Z tego co pamiętam to nic groźnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem u mnie również pojawia się kontrolka auta z kluczykiem. Nie pojawia się zaraz po odpaleniu tylko w trakcie jazdy, mam wrażenie że dzieje się to w momencie gdy silnik jest bardziej obciążony (np jazda pod górkę). Błędy które udało mi się wywołać to ECN007071 oraz ECN053003 co wy na to ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki opis Twoich kodów błędów:

 

0530 Uszkodzenie czujnika ciśnienia gazu w klimatyzacji 

 

P0070 czujnik temperatury otaczającego powietrza",

 

Nie wiem co to oznacza i jaki ma związek, ale w moim przypadku tylko przy błędzie 0500 ta kontrolka zapala sie właśnie pod górkę a zwłaszcza kiedy chce przyśpieszyć pod nią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki opis Twoich kodów błędów:

 

0530 Uszkodzenie czujnika ciśnienia gazu w klimatyzacji 

 

P0070 czujnik temperatury otaczającego powietrza",

 

Nie wiem co to oznacza i jaki ma związek, ale w moim przypadku tylko przy błędzie 0500 ta kontrolka zapala sie właśnie pod górkę a zwłaszcza kiedy chce przyśpieszyć pod nią.

i udało Ci się rozwiązać ten problem co było przyczyną ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, dlatego piszę na forum by się czegoś dowiedzieć bo wizyta u mechanika może skończyć się wymianą za ogromne pieniądze a nie lubię być nabijany w butelkę

Jeśli ktoś coś wie na temat tego czujnika to będę wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem filtr paliwa i u mnie chyba pomogło wczoraj pojeździłem trochę autem i kontrolka się nie zapalała ale dokładnie będzie to widać po weekendzie jak pojeżdżę dłużej. Żadne błędy również się nie pokazują

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu ciąg dalszy teraz występuje błąd ECN050071 znalazłem że błąd 0500 to Czujnik prędkości własnej pojazdu. I tutaj moje pytanie z czym to się je i jaki przybliżony koszt naprawy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności