Skocz do zawartości

opel astra 2 2.0 dtl jak odpowietrzyc układ paliwowy


Gość kosiorek123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kosiorek123

Witam mam opla astre 2 2.0 dtl 99roku . Problem polega na tym ze kupiłem auto i po niecałym tygodniu podła mi pompa wtryskowa zregenerowałem ją i zamontowałem ale auto nie odpala próbowałem odpowietrzyć układ paliwowy przez zalanie filtra ropą i otkrecanie wtrysków i kręcenie rozrusznika do tego użyłem 2 akumulatorów i bez skutku auto jak nie paliło tak nie pali nie wiem co robić czy ktoś mi może pomóc :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo oddac do warsztatu a nie teraz my bedziemy na odleglosc główkować co masz zrobic. Kto wie czy rozrzad dobrze zlozony czy ponownie pompa nie zajechana i gdzie robiona byla regeneracja i co bylo w nie j robione. Ponownie wszystko do sprawdzenia. Tak nawiasem mowiac to sie nie kreci na upadlego tak by dwa aku wyladowac. O odpowietrzaniu bylo nie raz pisane i ja juz tego powielac nie bede.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kosiorek123

auto robione jest w warsztacie a w pompie sterownik był wymieniany a rozrząd to niewiem mozliwe ze przeskoczył o jeden ząbek czy ktoś z was by mi nie podał linku z ze schematem rozrządu abym mugł go wydrukować z góry dziękuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w pompie sterownik był wymieniany

Jeśli robiony był sam sterownik to raczej pompy nie wyjmowano. Tylko nie wiadomo czy znowu ni padł sterownik, zazwyczaj padający sterownik związany jest z usterką mechaniczną pompy. Spróbuj zapalić na plaka. Odkręć zawór egr od kolektora i przez otwór psikaj plakiem a druga osoba kręci rozrusznikiem. Wcześniej odłącz gumowy przewód zwrotny przy filtrze paliwa i odpowietrz pompę poprzez wyssanie z niej paliwa strzykawką. Najlepiej by było zdiagnozować pompę czy jest sprawna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kosiorek123

spróbuje zrobić tak jak piszesz jutro dam odpowiedz a i pompa była cała wyjmowana i sprawdzana była usterka sterownika mam nadzieje ze to pomoze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kosiorek123

witam jak mówiłem tak odpisuje i jest problem po podłączeniu auta pod komputer wyskoczyły błędy o numerach 1630.0110.0115. 1631.1651.0105.1635 a najgorsze jest to że mechanik wmawia mi że wszystko jest ok mówiąc mi ze to są stare błędy i ich nie da się wykasować zapytałem dlaczego bo to są stare usterki nie wiem na mój rozum jeśli są stare błędy to bez żadnego problemu powinien je wykasować chyba ze dane błędy pokazują usterki w tym momencie już nie wiem co robić a i czy ktoś mógł by mi napisać znacznie tych błędów Z GÓRY DZIĘKUJE!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności