Skocz do zawartości

Astra J (Iv) Dziwny Odgłos W Okolicach Silnika


Gość dybik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ! Niedawno zostałem włascicielem 1.7 CDTJ i generalnie ten dzwięk jest nawet fajny. Natomiast może szanowne forum mi podpowie jak dostac się do filtru paliwa ?

Obok zbiornika paliwa,odkręcasz obudowę wymieniasz filtr i po temacie.

Edytowane przez vic73

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

Najgorsze, że w serwisach twierdzą, iż butelkowanie to NORMALNE zjawisko. A czy GM próbował przenieść filtr paliwa do komory silnika lub zmienić odpowietrzenie zbiorniaka? Musi być związek z zawirowaniami w przewodach i ich kształtem. U mnie efekt butelki ustał pewnego razu na dwa tankowania do pełna, z tym, że pilnowałem porządnie zakręconego wlewu paliwa. Po prostu, pewnego razu nie dokręciłem korka na słyszalny klik i przy zamykaniu klapki wlewu paliwa zauważyłem, iż czerwona, sztywna opaska poluzowała korek obracając nim jak klucz opaskowy używany do odkręcania filtrów. Jeśli inni forumowicze piszą o filtrach paliwa i chwilowym spokoju po ich wymianie, to chyba w tych miejscach należy szukać przyczyn. Dodatkowo, jeśli w nowych samochodach są montowane już pompy paliwa i efekt został wyeliminowany, to świadczyć może za potwierdzeniem tej hipotezy. Pozdrawiam

 

przeniesienie filtra z podszybia w oklice baku miały pomóc .. ale nie pomogły ..

zgadzam się .. uważam, że przyczyną są same obudowy filtra i ich uszczelnienie, które powoduje, że istnieje możliwość zasysana powietrza przez obudowę .. wiem, że jeden z kolegów wywalił filtr paliwa i założył filtra tzw. metalową puszkę, którą się wymienia na nową po określonym przebiegu a nie rozbiera i wymienia wkład .. i problem znikł podobno ..

a jezeli chodzi o nowe silniki .. to potwierdzam, ja tego problemu nie mam .. a mam silnik A17DTS w swojej Merivie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Potwierdzam , wymiana filtra na tzw . metalową puszkę załatwia sprawę efektu napełniania butelki . Wymiany filtra tzw. wkład na bosch , filtron itd. nic nie daje efekt powraca .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam , wymiana filtra na tzw . metalową puszkę załatwia sprawę efektu napełniania butelki . Wymiany filtra tzw. wkład na bosch , filtron itd. nic nie daje efekt powraca .

 

Możesz podać jakieś szczegóły :? :?

Trzeba będzie coś przerobić, mocno jest to skomplikowane

Edytowane przez vipeer

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać jakieś szczegóły :? :?

Trzeba będzie coś przerobić, mocno jest to skomplikowane

. Wyciagamy stary filtr , potem demontujemy metalowy uchwyt w którym siedział filtr w celu dorobienia na dole poprzeczki. Poprostu musi być coś żeby nowy filtr nie leciał nam na dół. Montujemy nowy filtr (przed montażem zalać cały paliwem)i podłańczamy do przewodów paliwowych które wczesniej odłączyliśmy od starego filtra (nie pomieszać powrotu z zasilanim).Musimy mieć do tego kawałek gumowego węża paliwowego ( średnica 8mm)i cztery opaski. Ja zastosowałem filtr filtrona PP853\1 .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Wyciagamy stary filtr , potem demontujemy metalowy uchwyt w którym siedział filtr w celu dorobienia na dole poprzeczki. Poprostu musi być coś żeby nowy filtr nie leciał nam na dół. Montujemy nowy filtr (przed montażem zalać cały paliwem)i podłańczamy do przewodów paliwowych które wczesniej odłączyliśmy od starego filtra (nie pomieszać powrotu z zasilanim).Musimy mieć do tego kawałek gumowego węża paliwowego ( średnica 8mm)i cztery opaski. Ja zastosowałem filtr filtrona PP853\1 .

 

Jak długo jezdzisz z tym przerobionym filtrem ?? Ile zrobiłeś km ???

Zauważyłeś jakieś skutki uboczne ????

Jeżeli zda to egzamin w mojej Astrze to :beer::beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak długo jezdzisz z tym przerobionym filtrem ?? Ile zrobiłeś km :?:

Zauważyłeś jakieś skutki uboczne :?:?

Jeżeli zda to egzamin w mojej Astrze to :beer::beer:

Z przerobionym filtrem jeżdżę około trzech tygodni , krótkie odcinki do pracy po 20 km . Skutków ubocznych nie zauważyłem , odpala tak samo poza jednym wyjątkiem jazda tym samochodem stała się w końcu przyjemnością ale to chyba plus . Wcześniej prawie każde dodanie gazu to pisk .Na początku po wymianie może ci jeszcze trochę butelkować po prostu układ musi się odpowietrzyć .

Edytowane przez 82adi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 4 tygodnie później...

Witam. 

Wiem ze temat stary ale może jeszcze ktoś pomoże. 

Mam ten sam problem astra j 1.7 cdti 110 km   A17dtj. Samo butelkowanie tak bardzo nie przeszkadza ale moze to się wiązać z przyszlymi awariami pompy i zaworu scv - moim zdaniem. U mnie  jeszcze czuć brak mocy - myślę że może być to związane z powietrzem w paliwie - jak butelkuje to jest i powietrze.  Jak ktoś wymieniał ten filtr na metalową puszkę to co z wtyczką od czujnika? 

Odłączyć i zostawić luźną? 

Czy nie pojawią się błędy w kompie? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności