Skocz do zawartości

Nie Można Odpalić Silnika + Kontrolka "Samochód Z Kluczem" - Pomocy


Gość andy_696

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andy_696

Kontrolka "samochód z kluczem" + nie można odpalić silnika,

 

witam wszystkich i prosze o pomoc z moja Vectra C 2002 Z18XE.

 

a teraz o obiawach.

rano normalnie odpaliłem i pojechałem do pracy zadnych oznak niesprawności, a gdy po popłudniu próbowałem odpalić silnik na wyświetlaczu zapaliła sie Kontrolka "samochód z kluczem" i silnik nie chciał odpalić. Na miejscu sprawdziłem czy świece dostają prąd, na każdej jednej była iskra, a także sprawdziłem czy paliwo jest podawane do cylindrów na "odpowietrzaczu" układu paliwowego przy samym korpusie silnika; kolejna opcje jaka sprawdziłem był kluczyk czy to czasem nie był błąd immobilizera w kluczyku ale zapasowy klucz nie zmienił ani trochę sytuacji. Odpalenie na pych tez nie dało porządanego rezultatu.

Proszę o pomoc co może być powodem takich objawów, może ktoś miał już styczność z takim niedomaganiem Vectry C,

 

z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stalowy_piotr

Kontrolka "samochód z kluczem" + nie można odpalić silnika,

 

z18xe wiec silnik ten sam co w mojej astrze - jeżeli si nie mylę to przyczyną musi być czujnik wału korbowego skoro czek zapalony i nie ma zamiaru odpalić

spróbuj sprawdzić kod błędu prostym sposobem gaz+hamulec do podłogi kluczyk zapłon na jeden tak aby nie "odpalił" powinny się ukazać na wyświetlaczu zamiast przebiegu dziennego kilometrów napis ECN oraz kod błędu - cztery pierwsze to nr błędu, dwie ostatnie to częstotliwość jego występowania

jak sprawdzisz daj znać to się rozszyfruje kod i będziesz dumał dalej :lamer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy_696

dzięki stalowy, próbowałem zastosować się według twojego instruktarzu ale coś niestety nie poszło mi to za bardzo...

niestety u mnie nic się nie wyświetliło takiego, no i pozostaje mi poczekać do poniedziałku na jakiegoś tech-a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stalowy_piotr

aha u mnie też nie chciało zadziałać więc metodą prób i błędów ...

gaz+hamulec kluczyk na raz i przycisk kasowania przebiegu dziennego na jakieś 10-15 sekund i pojawiły się errory!

jak auto pod domem spróbuj i daj znać :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kontrolka "samochód z kluczem" + nie można odpalić silnika,

 

Pytanie czy lampka kontrolki Samochodzik z kluczykiem MIGA czy się świeci CIĄGLE :?:

 

Dziś w swojej AH/SW stwierdziłem taki objaw, pojechałem ... pojeździłem, zaparkowałem za 10 min próbuję odpalić i nic. Kluczyk na akcesoria a kontrolka Samochodzik z Kluczykiem MIGA, próba uruchomienia rozrusznika bez efektu. Wywołałem kody błędów ECN 161600 rozszyfrowałem, że dotyczy to Immobilaizera. Za którymś razem nie czekając aż kontrolki pogasną w swojej kolejności złapałem po włożeniu kluczyka od razu za rozrusznik i się udało dojechać do domu.

 

Czyżby Bateria w kluczyku zbyt słaba?

Jak często wymieniacie u siebie baterie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stalowy_piotr

161600 błąd połączenia z immobilajzerem - te ostatnie dwie cyfry 00 ewidentnie oznaczają że chodzi o baterie w pilocie! przerabiałem to samo w swojej asterce choć nie był to problem z rozruchem a z centralnym zamkiem - tak czy siak bateria do wymiany pewnie jak wszędzie po jakimś 1,5 roku góra 2!

inne auta nauczyły mnie takiej technologi wymiany i jeszcze się na tym nie zawiodłem

pozdrawiam

:lamer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności