Skocz do zawartości

Meriva 1.4 a instalacja gazowa?


Gość kasa1979

Rekomendowane odpowiedzi

Móże być ale spokojnie

https://allegro.pl/oferta/alex-ultra-360-optima-filtr-fazy-lotnej-lpg-12mm-13306583442

tańsze są a jak masz smarta to poprostu kup sam wkład dodatkowo.

Ważne żeby na węże 12/12 mm.

 

Ogólnie każdy odstojnikowy będzie dobry.

 

Ten mam na zapas bo miałem montować w drugim aucie

https://allegro.pl/oferta/czaja-blaster-filtr-odstojnikowy-12x12mm-poliester-9081050967

Wszystko na jeden schemat. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Navia napisał:

Wczoraj przy okazji zmiany oleju i filtrów zmieniliśmy tez te od gazu.

Matko jedyna czemu to takie zasyfiałe ?

Dużo zależy od stacji paliw - w jakim jest stanie ale też i od dostawcy gazu.

Metodą prób i błędów dobrze by było znaleźć stację, gdzie gaz będzie dużo czystszy.

 

Mnie się onegdaj udało taką znaleźć - filtry wymieniałem co 15 tys km i były prawie, jak nowe.

 

Również onegdaj - w robocie - testowaliśmy różnych dostawców do wózków widłowych. Wyszło na to, że najczystszy gaz = najmniejsze spalanie.

Na gazie u najlepszego dostawcy nie trzeba było filtrów wymieniać pomiędzy przeglądami. W przypadku korzystania z LPG od pozostałych minimum raz (pomiędzy przeglądami) trzeba było filtry wymieniać - takie były zasyfione.

Edytowane przez ochkarol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę cenę 2,70 to tankuję. Inni też tankują. Ale od czego są właśnie filtry. Na chwilę obecną nawet po zmianie filtrów auto na gazie czy na benzynie  pracuje idealnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy te filtry zatrzymają cały syf, czy tylko grubsze zanieczyszczenia?

Oczywiście - nie moje auto, nie mój biznes. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że trochę po montażu zostało tego syfu. Zobaczymy przy następnej wymianie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak:

przez ponad 10 lat jazdy na LPG nie zdarzyło mi się jeszcze uzyskać takie zabrudzenie filtrów.

Filtry wymieniane co 10k km i nawet połowę takiego zabrudzenia opiłkami nie miałem nigdy.

Spróbuj zmienić stację  - niestety, tak jak pisali poprzednicy - aby dojść do dobrych wyników, trzeba to robić metodą prób i błędów.

 

A jak masz wszędzie w okolicy taki zanieczyszczony gaz, to montaż dobrych filtrów to podstawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej więcej sie nie wyfiltruje  - wg mnie starczy i nie ma co rozwodzić się bo stanu się nie zmieni.

 

rozowdzicie się na czystością tankowanego gazu a jak w powietrzu macie śmieci to już nie jeździcie?? Przecież tam jest tylko jeden filtr i już po temacie - jak przpuści to śmiecią nie wiele zostało drogi do komory spalania.

 

Tak że dobrze żę śmieci są :) przynajmniej widać że się używa gazu.

 

Raczej nie bardzo wierzę że ktoś ma tak czysty gaz że ma jak nowe oba wkłady filtra ale niech ma jak sie lepiej czuję. ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest bardziej złożony niż ci się wydaje.

O ile w powietrzu występują tylko zanieczyszczenia stałe, które dość łatwo wyfiltrować, to w gazie masz zanieczyszczenia stałe i oleiste.

Ze stałymi radzi sobie doskonale zwykły filtr papierowy - co widać na załączonym obrazku.

 

Gorszy jest ten olej/mazut z gazu bo:

1. ten mazut osadza się na wtryskiwaczach i powoli je zakleja. Problem robi się na zimnym silniku (zimnych wtryskiwaczach - tak jest poprawniej), gdyż mają ciężej, więc nie pracują poprawnie i źle dawkują.

2. olej przedostaje się także do czujnika temp i MAP sensora, a to są już czułe układy zanieczyszczenia oleiste.

 

Także im lepsza filtracja, tym dłużej bezproblemowo pojeździ twoje auto.

 

Bo silnik przepali wszystko, i zły gaz i dobry. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie. To była dopiero pierwsza wymiana od założenia gazu. Przejechane na gazie 11 tyś . Czekałam aby razem wymieniać olej i wszystkie filtry. Zobaczymy jak będzie przy następnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności