Skocz do zawartości

Meriva 1.4 a instalacja gazowa?


Gość kasa1979

Rekomendowane odpowiedzi

No będzie dłużej pracował na PB, ale to nie znaczy że będzie jakoś "in plus" dla samego silnika.

Idąc tym tokiem, to może najlepiej jeździć cały czas na PB, skoro im więcej PB tym lepiej?? ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.12.2023 o 13:42, menelki napisał:

Idąc tym tokiem, to może najlepiej jeździć cały czas na PB, skoro im więcej PB tym lepiej?? ;)

 

 Humoru to tobie nigdy nie brakuje.

 

Zalewałam jak co miesiąc po wypłacie paliwo do zbiornika. Mam zawsze obecnie na full. Udało mi się zatankować za 60zł I tak jest co miesiąc. Gaz tankuję raz w tygodniu bo te 500 km zrobię bo prócz do pracy są inne wyjazdy. Przy obecnych cenach LPG za 105zł robię 500 km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda marnować na full skoro się mało używa - lepiej mniej i dotankowywać wg mnie.

pompa nie potrzebuje full żeby się chłodziła paliwem.

 

Co do LPG mam ustawione na 15C - ostatnio specjalnie patrzyłem bo nawet jakieś dwie aktualizacje zrobiłem dla qbox basica - jakiś hybrydowy start/stop chyba wskoczył w opcjach :)

A reduktor wpięty szeregowo w obieg nie równolegle -wtedy napewno by 15C nie starczyło do przełączania.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, waldek2020 napisał:

Co do LPG mam ustawione na 15C - ostatnio specjalnie patrzyłem bo nawet jakieś dwie aktualizacje zrobiłem dla qbox basica - jakiś hybrydowy start/stop chyba wskoczył w opcjach :)

A co ty tam nie masz.

Ja nie mam .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały off-top w temacie:

jak wejdzie od stycznia benzyna E10, to ponoć tankowanie  benzyny przy LPG nie będzie dobrym pomysłem, bo E10  szybciej się starzeje niż E5.

Tak, wspaniała ekologia.

 

A po drugie - pompa w merivie jest tak skonstruowana, że nawet jazda z małą ilością benzyny jej nie zatrze.

OPtymalnie 1/4 - 1/3 i będzie OK.

Co miesiąc sobie tam coś dotankujesz i będzie spoko.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wczoraj przy okazji zmiany oleju i filtrów zmieniliśmy tez te od gazu.

Matko jedyna czemu to takie zasyfiałe ?

 

IMG_20240224_161016.thumb.jpg.aabb958e2c9f75e99f499617dc5022f2.jpg

 

Pod filtrem kupa opiłków czy nie wiem co to było. Odkurzaczem wyssane :

 

IMG_20240224_161011.thumb.jpg.58aa25c02fcf2062cda8833ba66e05d2.jpg

 

Porównanie nowego i starego filtra :

 

IMG_20240224_161143.thumb.jpg.f3197901613eaee959031cf10b794171.jpg

 

No i drugi. W miarę czysty . Jakaś maź jak olej tylko była.

 

IMG_20240224_173746.thumb.jpg.752239e325a7ce325d31e4111004c179.jpg

 

Auto odpaliło bez problemów. Następna wymiana za jakieś pewnie z pół roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Navia napisał:

czemu to takie zasyfiałe ?

Bo w każdym paliwie jest brud i zanieczyszczenia. Rdza bierze się ze ścianek zbiornika na stacji i ze ścianek zbiornika w aucie, bo są stalowe. Każde paliwo zawiera trochę wody (stąd niekiedy aż leje się z tłumika) a woda wspomaga proces korozji.

Mazut czyli to maziate brązowo czarne to składnik wytrącający się z LPG i to normalne zjawisko.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności