Skocz do zawartości

hydropopychacze


Gość gebolek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie od jakiegoś czasu zauważyłem głośniejsze klepanie zaworów.

Wygląda na to, że pada jeden hydropopychacz.

Byłem u mechanika, który przed dokonywaniem naprawy zaproponował mi urzycie preparatu "engine clean".

Stwierdził, że może to pomóc.

Czy ten specyfik może pomóc i czy jest sens wydawać na to pieniądze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten element kosztuje ok 25 -30 pln ... jakaś zabawa w ożywianie rzeczy martwych lub umierających może Cie kosztować wiele więcej ... wybieraj ... pozdro ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urzycie preparatu "engine clean"

popychacz wymienić i tak będziesz musiał , ale te preparaty o ile są dobrej jakości , naprawdę świetnie oczyszczają silnik z wszelkich nagarów i sadzy ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlałem właśnie coś takiego do astry 1.7D , po czym rozebrałem silnik , wraz z olejem wylałem kilo syfu i nagaru , a cały silnik jest czyściutki miskę wystarczyło wytrzeć szmatką i był goły metal , głowica tak samo , po przepłukaniu ropą było gołe alu , ogólnie szczerze polecam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie coś więcej napisać o tym preparacie? Jak dokładnie go użyć? Przed wymiana oleju no to ciepły silnik wlewamy odpalamy zostawiamy na 10min żeby sobie pochodził po czym przystępujemy do wymiany? Też dzisiaj po trasie zaczął coś delikatnie pomrukiwać silnik u mnie, kompresje sprawdzałem 5 dni temu po 12 na każdym cylindrze 228tyś przebiegu i zastanawiam sie nad tym specyfikiem tym bardziej że zakładam gaz w tym tygodniu lub następnym. Przepraszam że się tak podepnę pod temat ale jeszcze jaki proponujecie wlać olej do gazu? Obecnie jest 10w40 nie wiem ile dokładnie bierze na 1tyś bo własnie to sprawdzam za 100km pomiar bo będzie ten tyś od dolewki na max, z tego co patrzyłem już wcześniej to myślę że z 200-300ml będzie brała. Jak sądzicie z gazem zalać już 15w czy dalej pozostać przy 10?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostać przy 10?

tak 10W40, np mobil

 

Możecie coś więcej napisać o tym preparacie? Jak dokładnie go użyć?

wszystko masz napisane na opakowaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tych specyfików każdorazowo przy wymianie oleju - wg mnie świetna sprawa a silniki wszystkie działały zawsze rewelacyjnie ale fakt, że zawsze szukałem takich, które można/trzeba używać min. 10-15 min oraz mają temp. zapłonu > 100C (np. Lubegard, Amsoil czy Millers). Płukanka Lubegarda ma dodatkowo składnik smarujący LXE co obniża tarcie po wymianie oleju. Są również profi płukanki myjące/odpiekające nawet pierścienie, które zalewa się na 30-40min np. BG 109 ale w detalu trudno to dostać - w PL wyłącznie w dobrych serwisach. W US jest też coś takiego jak Auto-rx (estrowa płukanka) z którą się jeździ 1000 mil i myje (silniki a nawet automaty - w odpowiednich proporcjach) ponoć genialnie bez uszczerbku na zdrowiu silnika, w tym uszczelnień - nawet tych leciwych. Super szybkich (5 min itp) łatwopalnych płukanek bym nie polecał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności