Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie błędu, czasami wystarczy odpiąć aku. na kilka minut i potem zaczyna to działać albo zostaje opcja bez zaprogramowanego odryglowania przy wypadku.

Żeby zadziałały czujniki zapięcia pasów to musi być instalacja + czujniki w siedzeniach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne. Dziękuję.

 

 

Co do ryglowania to pewnie wystarczy ten przekaźnik zainstalować

Gdzie on powinien się znajdować? Wiesz może?

Edytowane przez Shah

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

zakupiłem op com i chodzi narazie bez zażutów, ale mam mały problem z moim immo mianowicie za pomocą op com dołożyłem mój kluczyk z pestką oczywiście oryginalny taki cały płaski niby nie rozbieralny w vectra b przed lift tak jak jest w poradzie wszystko niby kluczyk dodany/zaprogramowany, ale jak chcę właśnie zapalić auto tym moim kluczykiem to niestety dalej nie da rady, poczytałem dosyć dużo na foru i dowiedziałem się że trzeba zainicjować jeszcze immo do ECU i że to tylko zrobię techem,dlatego postanowiłem zapytać kolegów czy jest to prawda i czy ktoś z kolegów z tychów lub okolic posiada techa i mógłby mi pomódz w zrobieniu tego klucza ? Bardzo bym prosił o kontakt na pw lub jakiekolwiek odpowiedzi pomocne w rozwiązaniu mojego problemu.Nadmienię iż posiadam car pass.

Dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi, i przepraszam jeżeli napisałem w nie tym dziale co potrzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro posiadasz car pass i masz nowy klucz to bez problemu ogarniesz to op-comem. Wchodzisz w ecu/immo (nie pamiętam dokładnie), klikasz programowanie i wpisujesz PIN a następnie dodaj nowy klucz. Postępujesz zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie i po chwili kontrolka auta z kluczem zgaśnie.

 

PS> Klucz to na razie dodałeś do centralnego zamka, więc programowanie immo jest niezbędne żeby uruchomić auto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi GrzECHO ale problem polega na tym że to nie jest nowy kluczyk tylko stary z transponderem ten który mam od zawsze wchodziłem w immo-wpisuję sc kode-dodaj klucz z transponderem-ok-wyskakuje okno(klucz dodany/zaprogramowany)-wychodzimy z op com-wyciągam klucz ze stacyjki wkładam ponownie i kontrolka dalej miga nie można uruchomić auta o to właśnie chodzi. Czy ja muszę dodać go jako nowy klucz czy nie?, bo w ten sposób nie próbowałem.

Mam prośbę czy możesz mi powiedzieć do czego służy key no na car pass?.

Dzięki za odpowiedż pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary klucz jest od tego auta i był kiedyś w nim zaprogramowany? Jeżeli pochodzi z innego auta to potrzebujesz nowego transpondera, np. takiego:

http://allegro.pl/transponder-chip-40-crypto-do-opel-i3790600457.html

 

Jeżeli klucz pochodzi z tego auta, to nie dodajesz go jako nowy klucz, ale jako używany.

 

Key no. służy do dorobienia kluczyka w ASO, podajesz Car pass i Key no, płacisz a za tydzień dostajesz nowy kluczyk docięty do Twojego auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak klucz jest z tego auta i był kiedyś w nim zaprogramowany i właśnie dodaję go jako używany a kontrolka nie gaśnie niestety, tak jak napisałem wcześniej.I dziękuję za wyjaśnienie do czego służy key no na car pass.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności