Skocz do zawartości

Jaki olej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Na wybor oleju pomiedzy 5 10 czy 15 nie patrzcie na to czy samochod ma 100 tys czy 300 tys czy bierze setke czy litra na tysiac. 15w40 nie jest olejem na nasze warunki klimatyczne czy ktos probowal lac olej w zime przy 10 stopniowym mrozie?? to wlej i wyobraz sobie co przezywa pompa olejowa... Wiele osob robi blad lejac olej mineralny do silnika z hydraulika!:beer: Minimalny olej do opelka z hydraulika 10w40. Z doswiadczenia polecam Lotsa przystepna cena i super jakosc .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

 

Moje autko to opel astra z 99 roku silniczek to benzynka 2.0 16V przebieg na ten moment to 92 tys jaki olej do niego proponujecie? a i jeśli ktoś jeżdzi takim autkiem to proszę o info czy rozrząd jest na łańcuszku czy na pasku.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja mam astre 1.8 w gazie i lalem mobil 15w40. czy cos sie stanie jesli wleje innej firmy albo np. tez mineralny ale 10w40. Jeszcze jedno czy koniecznie musi byc mineralny??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanko. mam Astrę F rocznik 93,silnik 1.4 i przejechane 215 tyś. wymieniam olej i zastanawiam sie nad dwoma olejami 15W40(pierwszy raz wymieniam od kupna). Myśle nad CASTROL MOTOR OIL oraz ELF START oba 1540 mineralne.doradźcie który lepszy i w który zainwestować:)pozdrawaim i z góry dzięki:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CASTROL MOTOR OIL oraz ELF START oba 1540 mineralne.doradźcie który lepszy i w który zainwestować

Myślę że równie dobrze możesz rzucić monetą w tej sprawie.Ilu użytkowników

samochodów tyle zdań na ten temat.Piszesz że zamierzasz kupić mineralny więc marka

jaką wybierzesz zależy wyłącznie od Ciebie i od tego ile zamierzasz na niego wydać.Ja uważam że jeżeli olej jest systematycznie wymieniany(taki 15w40)co 8-10tkm to producent nie gra

tu większej roli.

A jakim olejem jest teraz zalany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, wymieniam olej, powiedzcie ile wchodzi do asterki F 1,6, bo nie wiem czy kupować 4l czy 5l. Druga sprawa to taka, ze używałem wcześniej ( raz od kupna ) mobil super S 10w40, teraz zastanawiam się czy znowu ten olej kupować czy może GM Motor 10w40

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie ile wchodzi do asterki F 1,6

Do układu smarowania (X16XEL, C16NZ, C16SE) wchodzi 3,5 dm3 (z filtrem).

używałem wcześniej ( raz od kupna ) mobil super S 10w40, teraz zastanawiam się czy znowu ten olej kupować czy może GM Motor 10w40

Wlej GM-a, tańszy i tak samo dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności