Skocz do zawartości

Jaki olej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

kupujesz Shella wspierasz Schumachera :wesoly:

Oleje Shell sprzedawane w Polsce mają polską bazę olejową i są produkowane w zakładzie ORGANIKA w Łodzi :beer:

A najśmieszniejsze jest to płyn do chłodnic, spryskiwaczy i hamulcowy w butelce Shell jest dwa razy droższy niż identyczne płyny tylko sprzedawane pod nazwą producenta czyli ORGANIKI..... oczywiście na etykietach ani słowa o tym :?: (info od pracownika tego zakładu)

 

Jak ktoś ma trochę pojęcia o olejach to niech lepiej postudiuje sobie parametry fizyko- chemiczne danego oleju( dostępne np. w necie) niż patrzy na markę :beer:

Wtedy okaże się, że nie jeden taki polski np. orlen platinum w danej klasie jakości i lepkości ma takie same, a często nawet troszkę lepsze parametry niż "markowy" Mobil, Elf czy Castrol :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wlej taki sam czyli 5W30 - jakiś markowy (nie Lotos)

Fajnie by było gdyby ludzie ktorzy maja mało wspólnego z chemią nie wypisywali takich tekstów. Chcesz sprawdzic - porównaj parametry fizykochemiczne. Lotos i Organika rozlewaja dla tzw "markowych" (czyt. mocniej reklamowanych) grup petrochemicznych. Rownie dobrze mógłbym powiedziec ze Twoja "Mandriva" jest tez nie "markowa", ale przeciez kernel masz ten sam co ja ... rozumiesz to jak mocno ludzie daja sie nabierac w butelke z tymi olejami. mam za soba kilka lat w chemii bo tez i takie studia kończyłem, przestrzegam was tylko w jednej kwestii z olejami "markowymi". To troche tak jak z alkoholem... o wiele lepiej sprzedać podrabiany olej Mobil ktory schodzi w sklepach za ok 150 zl 5L bo jest wieksza przebitka jak sie wleje byle co do srodka i sprzeda z taka etykietką. Oleje 'bez zakrojonych kampanii reklamowych" instniejace na rynku od dawna jak np. w/w Lotos kosztuja za polsyntetyki w okolicach 60 zl. Kto i po co mial by ta marke podrabiac? :drunk: Jaki zysk? Dodatkowo parametry Lotosa naprawde sa o wiele lepsze od tych "markowych"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.Posiadam astrę G 2.0DTI z 2000roku od kilku miesięcy.Po zakupie zalałem ją Castrolem Magnatec 5W40(myślęże ten olej jest świetny).Teraz zrobiłem nim 10 tys km.musiałem ok 1 litra oleju dolać ;] ,choć jakiś mega wyciaków nie mam w silniku - nic się nie leje.myślę o wymianie,bo już czas prawda????myślicie że 10W40 będzie dobry???Castrola oczywiście ;]

Dodam że autko ma 140tys teoretycznego przebiegu.Proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to czy z moim silnikiem jest cos nie tak, no na każdy sposób i możliwość sprwdzam stan oleju, na ciepło i na zimno i od wymiany ( mam 160 tys.km) po przejechaniu już ok 5 tys ani gram nie ubył :?::wink: . Na bagnecie miara 3/4 i koniec???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności