Skocz do zawartości

Jaki olej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Najtaniej - superol załatwiony od traktorzysty.Nie mogę powiedzieć złego słowa na Shell iCastrol.Ludzie,na olejach i oponach się nie oszczędza!

Jestem dokładnie tego samego zdania i radzilbym jak najdłużej jeżdżic na syntetyku bo po przejściu na pólsyntetyk lub minerał nie będzie już wskazany powrot do syntetyku.Jeżeli zaś samochód ma naprawdę małe roczne przebiegi to uważam,że nie ma potrzeby jego wymiany każdego roku.To są już super oleje a więc nie podlegają aż takim procesom starzenia czy zużycia tym bardziej przy oszczędnej eksploatacji autka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość zbyszek670

Jezeli jest oznaczenie na opakowaniu GM-LL gdzie LL-oznacza "long life"-zwiekszona trwalosc to mozesz jezdzoc dlurzej ale polecam nie przekraczac 15 tys.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry!

Jestem nowy :beer: ale nie mam siły trzepać całego tematu więc przepraszam jeśli moje pytanie już się pojawiło.

 

Mianowicie:

Jakiś czas temu kupiłem Astrę II 98r. 1.6 16V 101KM przebieg 154 tyś. (przed zakupem w ASO opla po znajomości konkretnie przetrzepana i powiedzieli, że licznik nie kręcony :beer: )

 

Olej zalałem taki sam jak poprzednik pełny syntetyk Castrol Magnatec 5W-40

Jednak teraz (162 tyś) stwierdziłem,że trochę dużo mi go żłopie-na granicy normy -około 0,6l/1000 km.(żadnych widocznych wycieków nie ma)

 

W związku z tym pytanie czy zasadne by było zmienić olej na inny np jakiś półsyntetyczny i ewentualnie jaki?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz zmienić to przejdź na olej 10W 40 ja jeżdżę na mobilu i sobie chwalę koszt ok 100 za 4 litry a co do marki to już twój wybór

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość cacek8969

koledzy a czy oleje z marketow

(mam na mysli konkretnie promocje selgrosu: castol 10w40 4litry + 1 litr gratis za 89zl)

nie roznia sie niczym od tych kupionych np w serwisie lub hurtowniach motoryzacyjnych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukas715

Olej zalałem taki sam jak poprzednik pełny syntetyk Castrol Magnatec 5W-40

Jednak teraz (162 tyś) stwierdziłem,że trochę dużo mi go żłopie-na granicy normy -około 0,6l/1000 km.(żadnych widocznych wycieków nie ma)

Kolego mam podobny przebieg i używam GM 10/40 5L za ok 70zł.

Od wymiany tj. 2500 km z miarki ubyło może 2 mm.

Bańka jest 5l i zostało 1,5 na ewentualne dolewki.

Podejżewam, że do następnej wymiany starczy ;(

Polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności