Skocz do zawartości

Jaki olej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Co do marki

na forum są różne opinie na temat olejów ale generalnie królują olej sygnowany przez GM, Mobil ! i Castrol magnatec. Wybór należy do Ciebie

znajomy spec od olejów zamiast Castrola poleca również dobrej jakosci Motula

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość mmarek15

mmarek15, tematów o olejach na forum jest sporo, wystarczy poszperać. Mogę Ci doradzić że jeżeli auto

jest zalane półsyntetykiem i nie łyka Ci oleju to przy nim pozostań.

Co do marki

na forum są różne opinie na temat olejów ale generalnie królują olej sygnowany przez GM, Mobil ! i Castrol magnatec. Wybór należy do Ciebie

Szukałem prawie godzinę, ale nie znalazłem nic konkretnego. Właśnie z tego co ostatnio sprawdzałem, to wygląda na to, że wziął trochę oleju. A skoro tak to jaki zalać? W książce do Asterki piszą, że nie należy stosować oleju SAE 10W-40 do silnika wysokoprężnego w temperaturach poniżej -15 st.C. A jak mają być takie mrozy jak w tej zimy, to...

No właśnie to jaki zalać? Nie pytam o markę, pewnie zdecyduję się na Mobila.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tego co ostatnio sprawdzałem, to wygląda na to, że wziął trochę oleju

To znaczy ile?

A skoro tak to jaki zalać?

Mineralnego nie wlejesz bo to nie ten silnik,syntetyka też raczej nie,bo piszesz że już łyka oliwę(więc prawdopodobnie łykał by jeszcze więcej) wiec pozostaje Ci zalać tylko półsyntetykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobrą sprawę to nie masz wyboru. Do Twojego silnika stosuje się olej syntetyczny np. 5W40 lub półsyntetyczny np.10W40. Ze względu na turbosprężarkę nie powinno się lać oleju mineralnego. Nie przejmuj się mrozami olej półsyntetyczny sobie z nimi poradzi a najważniejsze aby dopilnować wymiany oleju, ponieważ nawet najlepszy olej, kiedy jest używany za długo, może stać się z czasem gorszy od najtańszego, doprowadzając np. do zatarcia silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mmarek15

To znaczy ile?

Jest mniej niż było, ale dalej w normie.

Do Twojego silnika stosuje się olej syntetyczny np. 5W40 lub półsyntetyczny np.10W40

Dobra, to mam teraz do wyboru dwa :/ Rozumiem, że tak jak daro wybrałbyś półsyntetyk 10W40?

 

BTW, ile tam wchodzi oleju?

I co myślicie o oryginalnym oleju GM, np. takim http://moto.allegro.pl/item956616708_olej_opel_gm_10w40_5l_wysylka_gratis_orginal.html

albo takim, droższym (ale czy lepszym?) http://www.valvoline.pl/MaxLife_Diesel_index.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że tak jak daro wybrałbyś półsyntetyk 10W40?

Jak najbardziej zostałbym bym przy tym oleju.

ile tam wchodzi oleju?

- Opel Astra II 2,0 Di/DTi 16V - układ smarowania 5,5 dm3 (z filtrem)

Co do oleju GM, to olej ten zbiera pochlebne opinie.

Co do valvolaine również jest OK - także wybór należy do Ciebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mmarek15

Dzięki za pomoc, szczególnie Tobie Bogo. Wiem to czego potrzebowałem, teraz pozostaje tylko wymiana. Oczywiście punkciki za pomoc dodane :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze Was pomęcze - na jakich olejach jeżdzą Wasze Twinporty?

Wlałem w czwartek castrola 0w30, lecz dalej, na wolnych obrotach silnik chodzi podobnie jak

 

Może da się przejsc na inny, który go bardziej wyciszy? GM?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mmarek15

Jeszcze raz ja. Wszystko pokręciłem :urodziny: Sprawdzałem karteczkę z olejem wieczorem i źle odczytałem, że mam 10W40, bo jest zalany 5W40. Dziś sprawdzałem poziom oleju, jest w dolnej granicy. Wymianę mam niby w czerwcu, ale nie wiem, nie ma chyba sensu czekać i dolewać tylko od razu wymienić nie?

I tu ponownie moje pytanie, które jest teraz już trochę inne: Zostać przy 5W40 czy wymienić na 10W40? Powtórzę tylko, że auto ma 195tys. przejechane i trochę oleju spaliło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmarek15, co znaczy trochę. Między kreskami na bagnecie mieści się ok. 1 litra oleju.Jeżeli założymy że miałeś w 3/4 od max. a teraz masz min. tzn że spalił Ci ok 0,7 litra oleju. Ale na jaki przebieg :urodziny: 1000 czy 2000 a może 5000 kilometrów. Jeżeli na tą ostatnią wartość to niema co panikować tylko kupić olej syntetyczny na dolewki i czekać do następnej wymiany. Jeżeli zaś na tą pierwszą wartość to generalnie też nic strasznego gdyż GM przewiduję normę spalania oleju 0,6/1000kkm. Aczkolwiek te silniki nie są olejo żerne. Choć jeżeli zaczął łykać olej to ja osobiście bym się przesiadł na półsyntetyk zwłaszcza że przebieg jest już sporawy a podejrzewam że nie wiesz czy prawdziwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności