Skocz do zawartości

Jaki olej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jgrzegorz

jestem bardzo zdziwiony tym ze nalal ci 10w40,dlaczego?ja tez mam samochód z podobnym przebiegiem jak ty i caly czas nalewam 5w30 GM.niewiem jaka byla przyczyna tego ze ci tam nalal"gestrzy "olej,chyba ci go ubywalo wiecej niz by mialo byc w normie,ja jezdze co rok do aso ,nalewaja tam 5w30 a w ciagu roku dolewam tak 100ml.co prawda najezdze w ciagu roku tylko okolo 8-10tys ale to tego typu silnika jest przeznaczona pelna syntetyka.pzdr :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jestem bardzo zdziwiony tym ze nalal ci 10w40,dlaczego?

A czytasz dokładnie? MOBIL 1 - 0W40

 

 

Można śmiało lać GM 5W30 - tani i wystarczający.

 

 

Nookie ten olej, do którego podałeś link, kupuj na Allegro bo jest sporo tańszy - z wysyłką kosztuje niecałe 100zł 5L.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jgrzegorz

A czytasz dokładnie? MOBIL 1 - 0W40

 

 

Można śmiało lać GM 5W30 - tani i wystarczający.

 

oczywiście zle przeczytalem,tez mówie 5w30 :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedzi, zatem zamowie ten olej GM 5W-30 Dexos 2.

 

@bad

Zamowie w tym sklepie, poniewaz bede bral stamtad pare innych rzeczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Chcialbym wymienic olej w mojej Astrze III 1.4. Autko mam od niedawna i bedzie to pierwsza wymiana oleju. Sprzedawca zapewnial mnie, ze autko zalane jest syntetykiem. Nie jestem tego niestety tak bardzo pewny. Na karteczce przyczepionej do jednej z rurek w silniku jest tylko data wymiany oleju i przebieg. Natomiast w ksiazce serwisowej wbita jest tylko wymiana oleju przy 9tys km (czyli 85 tys km temu). Czy mozliwe jest to, ze pol roczny silnik po 9tys przebiegu zostal zalany 10w40 (tak jest wpisane w ksiazce serw.)? Zawsze myslalem, ze nowe autka jezdza na syntetyku.

Jakim olejem w koncu zalac to autko?

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie wiesz a my mamy wiedziec ??

zalej syntetykiem

auta z tego rocznika powinny byc takim zalewane

do czasu az zacznie brac go ponad norme

 

ksiazka serwisowa do 9000 kmow ??

ladny gniot kupiles

albo ksiazka podrabiana albo kij wie co

jak zalali polsyntetykiem przy 9000

a teraz masz ponad 90 to co wlewali miedzy tymi przebiegami

jak Ty auto kupiles ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jgrzegorz

wydaje mi sie sprawa bardzo prosta,pierwszy raz wymieniali olej chyba w aso,dlatego jest wpis w ksiazce serwisowej,a pózniej olali jezdzenie do aso i stad brak wpisów.wydaje mi sie az niemozliwe zeby do nowego silnika naleli pólsyntetyk.wypuścić,wyplukać i zdecydowanie nalać 5w30 gm :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jgrzegorz

jezeli robisz to dla siebie,po kazdej wymianie oleju powinno sie wyplukać zeby wylecial caly syf,przynajmiej to polecaja ci którzy sie tym zajmuja od lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mieszacie z tymi olejami, oleje 5W30 w tym olej GM to oleje powstałe w procesie hydrokrakingu i zalecane do silników diesla z filtrem DPF i tylko dlatego. Jakościowo ustępują olejom Mobil 1 0W40 (ten to akurat na srogie zimy) i 5W50, Ja osobiście do silnika benzynowego bym tego nie wlał. Tak na marginesie producentem oleju GM jest TOTAL o ile się nic nie zmieniło. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności