Skocz do zawartości

Jaki olej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mmarek15

No ze sprowadzanymi nigdy nie wiadomo czy prawdziwy :urodziny: Tak było w ok. 3/4 od max, a przejechałem 7000 km. Czyli tak, teraz kupuje litr oleju 5W40, dolewam, a jak będę zmieniał to kupię 10W40. OK?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

spalił Ci ok 0,7 litra oleju. Ale na jaki przebieg :urodziny: 1000 czy 2000 a może 5000 kilometrów. Jeżeli na tą ostatnią wartość to niema co panikować tylko kupić olej syntetyczny na dolewki i czekać do następnej wymiany

0,7litra na 7000km to niewiele a wręcz można powiedzieć że znikome,więc idź za radą Bogo, i lej na razie syntetyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak będę zmieniał to kupię 10W40. OK?

Spokojnie możesz zmieniać na półsyntetyk.

0,1/1000kkm to przyzwoity wynik (aczkolwiek są tacy którzy przy takim przebiegu jeszcze nic nie dolewają), czyli potwierdza się opinia że te silniki nie są olejożerne w porównaniu np. do 1,6 16V.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Kupiłem autko Opel Zafira 1999 r., chciałem wymienić olej i nie wiem na jaki. W książce serwisowej wpisywany był olej 10W40, ale nie wiem czy to syntetyk, półsyntetyk czy mineralny ani nie znam marki. Auto ma podobno 157 tkm. Co byście mi doradzili?

Pozdrawiam,

Grzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce serwisowej wpisywany był olej 10W40, ale nie wiem czy to syntetyk, półsyntetyk czy mineralny ani nie znam marki

10W to półsyntetyk,marka w zasadzie nie gra roli,choć każda ma swoich zwolenników i przeciwników.Zresztą podlinkowałem Ci w poprzednim temacie posty związane z olejem,wiec jeżeli je przeczytałeś to wiesz mniej więcej jak to wygląda.

Najczęściej używane oleje to Mobil.Castrol,GM,co kupisz to zależy od Ciebie i funduszy jakie możesz przeznaczyć na zakup.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie orientowałem się w cenach sklepowych, z aukcji to najlepiej chyba wychodzi Valvoline. Sporo osób go chwali... Inne są tańsze, ale koszty wysyłki dochodzą i ceną są zbliżone do Valvoline.

Muszę zerknąć jeszcze do sklepów i porównać.

W każdym bądź razie dzięki za pomoc. Już wiem czego szukać.

Pozdrawiam,

Grzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karlikkamil

Witam wszystkim,

 

jestem tu nowy,

 

szukałem trochę w wyszukiwarce, przeglądałem o tych olejach ale nie znalazłem nic konketnego.

 

Od dwóch miesięcy posiadam Opla Astrę II z silnikiem 1,6 8V 84 KM.

 

Zamierzam zmienić olej, ale nie wiem na jakim jeździł wcześnie - brak jakichkolwiek wklejek.

 

Myślę, żeby wlać półsyntetyk 10W40 Schell.

Zauważyłem, że trochę oleju mi bierze - ok. 100ml/1000km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem trochę w wyszukiwarce

Chyba niezbyt umiejętnie. :wesoly:

Myślę, żeby wlać półsyntetyk 10W40 Schell.

Zauważyłem, że trochę oleju mi bierze - ok. 100ml/1000km.

Zalej półsyntetykiem(najlepsze wyjście gdy się nie wie co było lane wcześniej),jakiej marki to zależy od Ciebie i funduszy jakie chcesz na to przeznaczyć a ubytek 100ml/1000km to niewiele.

Poczytaj jeszcze to: http://forum.opel24.com/jaki-olej-co-wlac-vt44201.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

ja za 2tyś muszę zmienić olej.

Astra F 1.6Si.

Przebieg grubo ponad 250 tyś.

Obecnie zalany olejem COMMA 15W50 z powodu wycieków jakie posiadał i klekotania popychaczy.

 

Na chwilę obecną zrobiona jest cała góra, kompletny remont głowicy.

Dołu silnika nie ruszałem, mechanik stwierdził że jest wszystko ok, tłoki pierścienie itp.

 

Muszę zmienić olej, i zastanawiam się czy lać ten sam czy coś innego n: 15W40 albo nawet 10W40.

Pozdrawiam,

djlexus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

tez sie troche glowie odnosnie oleju, kiedy auto bylo sprowadzone z Niemiec, byl wlany olej GM 5W-30. Rok temu, podczas wymiany w warsztacie (nie ASO) mechanik powiedzial, ze bedzie dobry Mobil 1 0W-40 i tak tez zalal. Teraz zbliza mi sie wymiana oleju, ostatnio po rozmowie z kumplem, odradzal Mobila czy Castrola, bo teraz podrabiane sa itd. Ze u niego samochod po Mobilu zle chodzil, a dopiero po wlaniu Motula auto u niego chodzi jak nalezy.

Wiec teraz chcialem sie Was zapytac, ktory olej wlac. Motul czy moze GM ? 0w40 czy 5w30 ?

 

Jesli chodzi o Motula to nawet nie wiem, ktory wybrac. Natomiast z GM ostatnio na taki trafilem:

 

http://www.opel-shop.pl/product_info.php?cPath=153_196&products_id=2422

 

aha, przebieg obecny to 88 tys, benzyna, 1.6, Astra H GTC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności