Skocz do zawartości

Jaki olej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Tak też uważam. A tych specyfikacji nie będę się tak kurczowo trzymał, każda firma pod kogoś robi olej, więc niektóre marki wskazują co trzeba lać do silnika. Valvoline to górna półka wśród olejarskich produktów, więc raczej nie zaszkodzi jak go zaleje ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość adamlass

Autko - Opel Astra III OPC silnik Z20LEH 240KM.

Pytanie o olej.

Zastanawiam się nad MOTUL 5w-30 dexos2, sugerowany przez MOTULA do tego silnika.

Myślę, że to dobry wybór. Czekam na ewentualne uwagi ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Pan Kadett

Mam pytanie, poprzedni właściciel jeżdził na oleju Mobil 15W-40, czy mogę wymienić na 10W-40 lub na syntetyk?, nie mam zamiaru oszczędzać na aucie, zależy mi tylko by auto było w jak najlepszej formie.Pojazd Opel Kadett 1.6 S 87 rok.

I czy po remoncie kapitalnym silnika jaki stosowac olej mineralny,półsyntetyk,czy syntetyk?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

nie mam zamiaru oszczędzać na aucie,

To wlewaj GM Dexos2 5W-30 8-)

I zdaj relacje po paru tysiącach kilometrów :-D:P

W sumie możesz eksperymentować skoro i tak chcesz zdobić porządny generalny remont....

będziesz królikiem doświadczalnym ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów.. :SMILE: właśnie czekam na odbiór Astry III dla małżonki więc w tzw. międzyczasie dołączam do Forum a że oleje to mój konik stąd zaczynam w tym właśnie wątku.:SMILE:

 

 

Pełna zgoda - znam oleje tej firmy, używałem silnikowych, przekładniowych, ATFów i innych specyfików i zawsze rewelacja. Na tym akurat oleju np. w Audi o wiele rzadziej się DPFy wypalają :spoko: Kiedyś prywatnie przerzucałem to przez ocean ale na szczęście jest już w kraju i nawet taniej niż w UK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, poprzedni właściciel jeżdził na oleju Mobil 15W-40, czy mogę wymienić na 10W-40 lub na syntetyk?, nie mam zamiaru oszczędzać na aucie, zależy mi tylko by auto było w jak najlepszej formie.Pojazd Opel Kadett 1.6 S 87 rok.

I czy po remoncie kapitalnym silnika jaki stosowac olej mineralny,półsyntetyk,czy syntetyk?

Możesz dostać 10W-40 również pełen syntetyk (AMSOIL AMO, Millers CFS) ale to zależy czy silnik po remoncie już dotarty ? Jeśli silnik jak nowy to lej co podręcznik zaleca - pewnie 5W-40 albo 10W-40 na lato wystarczą. Jeśli silnik nadal docierany to przy obecnych temp 2-3 wymiany 10W-40 półsyntetyka pewnie sprawdzą się najlepiej ale na zimę więcej niż 5W-40 bym nie zalewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności