Skocz do zawartości

Jaki olej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli robisz to dla siebie,po kazdej wymianie oleju powinno sie wyplukać zeby wylecial caly syf,

Robię dla siebie,ale nigdy nie płukałem i nie będę płukał,dla mnie to bezsensu,wlewać jakąś płukankę,której i tak nie jestem wstanie całej spuścić ze silnika i później zalać do tego czysty olej.A po drugie oleje syntetyczne i półsyntetyczne zawierają spore ilości środków myjących i nie są one tam dodawane bez przyczyny.

Osobiście nie znam nikogo kto stosuje albo poleca takie specyfiki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak na marginesie producentem oleju GM jest TOTAL o ile się nic nie zmieniło.

A ja słyszałem że do opakowań z logiem GM jest lany ELF, ale także słyszałem że MOBIL 1, ale także że jest to produkt niemieckiej rafinerii w Uetze o nazwie MOTOR GOLD.

http://www.motorgold.de/m...ry/1/9/lang,de/ .

A teraz jachu, napisał że Total.

A ostatnio słyszałem że oleje dla GM produkuje ta rafineria: http://www.rheinol.de/ru/start.htm

I bądź tu babo mądra i pisz wiersze :twisted:

A co do płukania silnika też nigdy tego nie stosowałem i także nie mam zamiaru tego robić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

Swego czasu płukało się olejem wrzecionowym

Co do tych wszystkich olejów to teraz jest taki galimatias że nie wiadomo co skąd pochodzi

Zostały tylko nazwy a nie towar :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem że do opakowań z logiem GM jest lany ELF,

No ELF to też TOTAL, ale jak napisał ;

 

Co do tych wszystkich olejów to teraz jest taki galimatias że nie wiadomo co skąd pochodzi

tak, że faktem jest iż można się pogubić ;) ważne aby wymianę oleju robić na czas, a czy wlejemy Mobil, Castrol, TOTAL, ELF, GM, Motyl to w sumie niewielka różnica. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Czyli raczej sie nie bac i lac syntetyk tak? Tylko jaki bedzie najlepszy do tego silnika bo jest tego troche? 5W30, 5w40, 10w40, 0w40, 5w50?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10w40 to juz polsyntetyk

Tak się utarło, choć to nie musi być prawdą. Są syntetyki, 10W40, 20W50, 10W60 i jeszcze inne kombinacje. Najważniejsze to co napisane na opakowaniu; semi - to pół, full - to już łatwiej zrozumieć :wink: pełny syntetyk :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam nadszedł czas na wymianę oleju i zastanawiam się jaki olej będzie najlepszy. Przebieg to 234tys km, z tego co mi wiadomo to dotychczas był zalany jakimś ELFem ( jakimś syntetykiem chyba był zalany ). Naczytałem się dużo pochlebnych opini o Motulu? Proszę o radę jakim olejem najlepiej zalać. Z góry dziękuje :wink:

 

Astra II 2,0l 16V DTI (Y20DTH)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności