Skocz do zawartości

Jaki olej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Darude25

Ludzie skąd takie przekonanie że jak coś taniej z marketu to już shit i podróba. Gów.. prawda firmowe oleje z marketów typ Castrol, Mobil, Elf itd. niczym się nie różnią od tych co kupujecie w serwisach a tańsze są tylko dla tego że np. jest siec marketów np. jest ich 50 w polsce i do każdego trzeba na promocję zamówić przynajmniej paletę to teraz sami sobie odpowiedzcie na pytanie dlaczego są tak atrakcyjne ceny. Przy takich ilościach towarów w jakie zaopatrywane są markety jakby chcieli to mogliby sprzedawać olej wart 100zł za 50zł i jeszcze by mieli na tym utarg. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość leszek 398

No właśnie "firmowe" oleje czyli jakie? Mobil, Castrol, Elf, Motul czy inne "boskie cudo" ale obowiązkowo rozlewane gdzieś zagranicą.... a nikt nawet nie wspomni o Lotosie ;(

 

A według chemików z branży olejowej w tej chwili na polskim rynku Lotos z nową serią QUAZAR po prostu wymiata.

Oleje na światowym poziomie ( na bazie PAO IVgrupy i estrów Vgrupy) gdzie większość niby tych "firmowych" syntetyków(czyli najczęściej 'hydrokraków' z domieszką PAO) przegrywa w przedbiegach, jeśli chodzi o stabilność parametrów i ogólne zachowanie swoich właściwości.

No, ale cena tych nowych produktów trochę odstrasza przeciętnego Kowalskiego (jakość niestety musi kosztować) i pewnie i tak wybierze np. super Castrola prosto z Niemiec na Allegro ;(

 

Może kiedyś Polacy w końcu zaufają swoim rodzimym olejom i takie marki jak Lotos, czy Orlen nie będą jednoznacznie kojarzone z najtańszymi 'minerałami" lanymi do starych wyeksploatowanych "padaczek" ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darude25

A no właśnie zapomniałem jeszcze o Lotosie i Shelu. Kolega wyżej ma rację Lotos wymiata cenowo. Koszt baniaka minerala 5l to nie całe 40zł jak jest promocja. Jest to najlepiej sprzedający się olej w marketach i nie tylko ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

Kolego chyba mało zrozumiałeś/albo nie chciałeś zrozumieć z tego co napisałem w poprzednim poście ;/

Wymiata, ale jakością;( a cena? z tego co się orientowałem- QUAZAR 0W/30 niestety ponad 200zł za 4l.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darude25

No to faktycznie się nie zrozumieliśmy bo ja mówie o tej niższej połce lotosa np. City, Gas, Mineral, Semisyntetic, Syntetic, Economic, Trafic itd. to własnie te oleje wymiatają w marketach ceną, o tym co mówisz nawet nie słyszałem. Ale mniejsza o to. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno merivkę, Z14XEP obecnie jest wlany castrol 0w30 - jutro chce zmieniać na nowy, pytanie zostac przy obecnym, czy wlac np mobil czy GM przebieg 67 kkm, ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z fabryki wyjechala na GM

ktos wlal castrola

jeden pies co wlejesz

byle syntetyk

i zapewne longlife

wyjchała na GM fakt

po 30 tys wyminiono na mobil 1, teraz przy 60 na castrola

 

zostaje przy castorlu magantec 0w30 (no chyba, że inni uzytkownicy 1,4 się jeszcze wypowiedzą) , longlife? nie wiem nie interesuje mnie to, bo zawsze zmianiam co 10tys lub co rok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mmarek15

Witam!

Jaki olej proponowalibyście do Astry G 2.0 DI 99r.? W tej chwili zalany jest 10W40, firmy nie pamiętam, to było jeszcze w Niemczech zmieniane przez poprzedniego właściciela. Przejechane mam 195tys.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aki olej proponowalibyście do Astry G 2.0 DI 99r.? W tej chwili zalany jest 10W40, firmynie pamiętam

mmarek15, tematów o olejach na forum jest sporo, wystarczy poszperać. Mogę Ci doradzić że jeżeli auto jest zalane półsyntetykiem i nie łyka Ci oleju to przy nim pozostań.

Co do marki na forum są różne opinie na temat olejów ale generalnie królują olej sygnowany przez GM, Mobil ! i Castrol magnatec. Wybór należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności