Skocz do zawartości

Jaki olej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupiłem Astrę G Coupe Bertone , silnik 1.8 przebieg 201000 .. w ksiażce pisze, że olej był wymieniany przy 160 tyś w serwisie Opla, później brak zapisów więc pewnie gdzie indziej, przynajmniej ja tak to rozumiem, 5w30 .. jaki mam mu wlać olej teraz? nie ma żadnych naklejek w środku.. auto z Holandii

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Mariusz_760301

Lotosa nie polecam (głosy z forum) choć osobiście kiedyś lałem go do Cinquecento i dobrze się sprawował na hydraulicznych regulatorach popychaczy ale tam miałem 15W40 :/

 

GMa też nie polecam (już słyszę te głosy zwolenników :/ ) w porównaniu do Texaco to silnik go więcej pali oraz głośniej na nim pracuje - więc jak dla mnie GM był pierwszy i ostatni raz w moim silniku.

Kiedyś na 12 tyś km starczała mi dolewka 1l Texaco (i jeszcze zostało) a teraz na GMie po 9 tyś należało by kupić drugą bańkę 1l bo tamta już poszła a na bagnecie wpół do minimum. ;)

Kolega ma tak samo - to za jego namową kupiłem ten olej - coś nie jest tak ze stabilnością cieplną tego GMa - robią fuszerę więc tracą klienta.

 

Wracam do Texaco 5W40

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam pytanko: chodzi o wymianę oleju (w mojej bertone), bo juz zbliża sie ten okres, w książce serwisowej mam: 1-sze 6 wymian to olej 0W30 i 40, następne 3 wymiany to olej 10w40- wszystkie wpisy ze stacji Opla w Swiss, mam teraz pytanie co zalać bo nie mam żadnej karteczki przy silniku- tylko info w ks. serw.?? skoro był w oplu to zapewne byl to GM?? zostać dalej przy 10W40, i GM czy coś inne zalać (firma)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest zależne od Ciebie

Mobil, GM czy Castrol to najczęściej zalewane oleje chociażby biorąc pod uwagę ankietę do tego celu - istniejącą na forum

i co by z Twojej propozycji nie wybrać - nie powinno być źle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko do silników Ford Tdci i DCI renault lałem ELFa...A za Mobil SS dam sie pokroić bo wiem że daje rady, a do diesla, a nawet mam teraz w Asi DTI Mobil S TD 10/40 i zrobiłem na nim 5 tys i ani grama nie ubyło, silnik suchy, bez dymienia....Tylko w bańkach kupuj nie z beczki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności