Skocz do zawartości

brak sygnału dźwiękowego Astra H


Gość karamba12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

i ja od kilku dni mam problem z klaksonem... trąbi rano, po południu już nie :/ ...jaki może być powód?

Auto sprowadzone z Belgii, rocznik 2006 (ja jeżdżę 8 lat); Z16XEP.

 

Piszecie tu o CIM... mam nieraz też taki problem, że po włączeniu zapłonu, miga kontrolka z kluczykiem. Radzę sobie z tym tak, że wyjmuję i wkładam ponownie kluczyk, czekam 4-5 sek. przed uruchomieniem. Czasami trzeba powtórzyć to 2-3 razy. Występuje głównie przy upałach. Jakoś z tym żyję już 3-4 lata. Ciekawe, czy usterka ta (CIM) ma charakter postępujący, czego efektem może być np. ów problem z sygnałem dźwiękowym...?

 

Edit. Faktycznie wyłączenie świateł pomaga na klakson, ale nie zawsze.

 

Łukasz

Edytowane przez luko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

Jakoś z tym żyję już 3-4 lata.

 

No nie powiem jesteś twardziel.Ciekawe jak długo wytrzyma takie traktowanie samochód.Poczytaj w instrukcji co trzeba zrobić gdy pojawia sie kontrolka.Z tego co ja wiem to trzeba odczytać błędy i naprawiać.Ale tak w skrócie to migająca kontrolka świadczy o immo.Bliższe informacje dostaniesz po odczytaniu błędów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie traktowanie? Masz racje, chodzi o immo. Gdy miga, nie uruchomię silnika. Dlatego teraz, gdy miga, nawet nie próbuję, tylko od razu wyciągam kluczyk, czekam chwilę, wkładam ponownie i z reguły za drugim razem jest ok. Poza tym są okresy w roku, kiedy nie ma tego problemu...zazwyczaj jesienno-zimowe miesiące gdy jest chłodniej. Na forum dawno już czytałem, że to prawdopodnie CIM i jest to jakiś sposób na poradzenie sobie z uruchomieniem auta..wydaje mi się..mało szkodliwy. Czy takie "obejście" problemu może źle na coś wpływać?

 

Co do błędów..nieraz sprwdzałem przy okazji innych napraw i nic nie pokazywał.

 

No i pytanie, czy problem z klaksonem ma również z tym związek? Może powinienem zapytać ASO czy auto podlega pod akcję serwisową związaną z CIM...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do błędów..nieraz sprwdzałem przy okazji innych napraw i nic nie pokazywał.

 

 

Tego wcześniej nie pisałeś.

Klakson ma powiązanie.Jakie skutki może przynieść dalsza jazda z tym?

Tak na szybko co może sie dziać gdy nawala http://www.elektronic-serwis.pl/modul_cim_naprawa.php

Kolega był na akcji.Spytaj.Dołożyli mu sprężynkę.na razie 3 lata jeździ i nie ma problemów

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię...zapytać nie zaszkodzi.

Niemnjej jednak na stronie, którą podałeś nie ma nic o powiązaniu CIM z klaksonem ;)

 

Przy okazji jeszcze o coś zapytam...być może ma to związek. Tylko gdy jest gorąco na zewnątrz, podczas skręcania kierownicą słyszę jak coś w niej "cyka" (efekt podobny do nakręcanego zegarka). Kiedyś usłyszałem, że to jakaś taśma o coś tam może zahaczać i tak cyka. Co o tym myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakby wszystko kręciło się wokół CIM i jego wiązki kabli. Może faktycznie to ten fabryczny problem, w wyniku którego uruchomiono akcję serwisową... tylko u mnie objawił się po tak długim czasie.

 

W wątku, który podlinkowałeś, doczytałem jednak, że akcja trwała do końca 2012 :( - czyli teraz trzeba pewnie "trzymać się za kieszeń" :/

 

Dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, wielkie dzięki za linkowanie do cennych porad. Faktycznie blaszkę najlepiej kupić... tylko czuję, że sam tego nie założę - nie mam "ręki" do takich napraw :/

 

Tak sobie jeszcze myślę - może owa spinka rozwiązałaby problem z immo...? - ciekawe...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności