Skocz do zawartości

Problem z chłodzeniem


Gość bolo1234

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bolo1234

Witam!

Mam taki problem. Podczas większych upałów jak stoję w korku zapala mi się kontrolka od chłodzenia i wskazówka od temperatury dochodzi do 100 stopni. Jak się zapala ta kontrolka to wiatraczek chodzi na pełnych obrotach. Wcześniej mi się tak działo ale jak zgasiłem auto i odpaliłem ponownie to temperatura spadała na 90 stopni i kontrolka znikała a teraz nic nie pomaga. Termostat wymieniałem.Chłodnicę dotykałem i chyba wszędzie jest ciepła (nie wszędzie mogłem rękę wcisnąć :P). Szukałem czegoś na ten temat i znalazłem tylko żeby czujnik sprawdzić. Czy to może być to? W którym miejscu go dokładnie znajdę? Odkręcałem korek od zbiorniczka i płyn faktycznie aż się gotował (aha jego ilość jest prawidłowa). Czy coś jeszcze może być nie tak? Aha chciałem się jeszcze zapytać czy można jakoś błąd odczytać np. przy pomocy drucika jak z check engine?

Edytowane przez bolo1234

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Byłem dzisiaj podłączyć auto pod kompa i wyszło mi coś takiego:

Diagnostyka sterowników opel sterownik wentyl. 3.0 Pamięć błędów:

163 Czujnik temp. płynu chłodzącego

Brak sygnału

12 Wentylator chłodnicy 2

Zakłócenia działania

2 czujnik temp. płynu chłodzącego

sygnał niezrozumiały

17 sygnał prędkości obrotowej

usterka nie występuje

 

I moje pytanie czy ten czujnik i wentylator należy wymienić? Gdzie ten czujnik znajdę? Szukałem przy chłodnicy i przy termostacie i nie mogłem znaleźć. Nie wiem też czy to jest czujnik na zegary czy do komputera? Skomplikowana wymiana? O co chodzi z tym sygnałem prędkości obrotowej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość astra93majster

Znalazłem temat więc postanowiłem napisać to co wiem na ten temat. Niema co się łudzić ze to czujni8k wentylator itp. Sprawdź czy układ jest zapowietrzony czy węzę po dotknięciu na zimnym silniku są miękkie czy twarde. Jeżeli są twarde to głowica w górę. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest koło cewki

 

Ten idzie do kompa , od chłodnicy na zegary.

Podaj pełną numerację błędów ( czy to są U, P , czy inne ) , bo z opisu można wywnioskować , że masz simteca 56 i kody dwucyfrowe , a znowu P 0163 , to niskie napięcie lambdy bank 2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to są błędy U, P czy inne bo tylko tyle mi dali na wydruku z kompa w warsztacie. Przy chłodnicy w którym miejscu?

Edytowane przez bolo1234

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam , po przewodach dojdziesz . Chyba od strony kierowcy 1/3 od góry - niedługo się dowiem dokładnie , bo lecę walczyć z wariującą wskazówką temp na blacie :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak się dowiesz to daj znać bo ja patrzyłem i nie mogę znaleźć ;)

 

byłem jeszcze teraz poszperać i nie znalazłem. On ma być przy chłodnicy gdzieś wpięty? Mam go szukać po przewodach idących od czego? Do chłodnicy oprócz podłączenia wentylatora idą mi dwa kabelki z czego jeden do chłodnicy klimy a drugi jest podpięty do normalnej chłodnicy na taką dużą kostkę. Mam jeszcze przewód idący od rurki kolektorowej ale nie wygląda mi to na ten czujnik

Edytowane przez bolo1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności