Skocz do zawartości

Regeneracja pompy Vacum...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy diesla w opelkach.

Chyba każdy kto ma opla diesla miał lub bedzie miał problem z podciśnieniem w swoim wozie. Ja ostatnio miałem taki problem objawiający sie w różny sposób (zapalona kontrolka check, brak mocy, problem z hamowaniem) Po odczytaniu kodów błędów okazało się że problem tkwi w mało wydajnej pompie podciśnienia. Pojechawszy do aso w celu rozejrzenia sie za częściami zamiennymi aż mi włosy dęba stanęły jak usłyszałem jakie są ceny. Rozejrzałem sie w zamiennikach i też nie jest tanio. Moje pytanie brzmi zatem czy ktoś kiedyś próbował regenerować pompę Vacum??

Otórz mając problem ze swoją pompą kupiłem uszkodzoną na allegro i rozebrałem na części, żeby zobaczyć co ma w środku i co niedomaga. Nie wiem czy ktoś z was rozbierał pompę ale jak dla mnie to jej budowa jest prosta żeby nie powiedzieć prymitywna. W bardzo prosty sposób możną zregenerować pompe pod warunkiem że ma sie dostęp do takich narzędzi jak tokarka i frezarka. Ja akurat mam i swoją zregenerowałem i smiga jak złoto. Przejechalem już jakies 5000 km i jest ok. koszt jaki poniosłem to kilkanaście godzin pracy. Co myślicie na ten temat?? Jeśli ktoś jest głębiej zainteresowany tematem to niedługo bede regenerowal drugą pompe i moge zrobić kilka fotek i podesłać.

Pozdro...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

muchazar, ...tak się składa, że mam problemas z pompeczką Vacum....objawiło mi sie to, poprzez twardy pedał hamulca...co mnie cholernie wkurza... magicy chciali wepchnąć mi używana...ale ja czekam, tak więć z nieba spadłeś kolego z tym problemem...z niecierpliwościa czekam na zdjęcia...

 

 

Pozdrawiam

 

:/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kilkanaście godzin pracy

Jeżeli chodzi o kolegępampers_boy, to musisz się sprężyć i wyśrubować normę w naprawie tej pompy bo w sobotę wybiera się na ryby. A na marginesie to może otworzymy warsztacik http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif Gratuluję ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz się sprężyć i wyśrubować normę w naprawie tej pompy

... to fakt, wolałbym na rybki pojechać z normalnymi hamulcyma, bo przycisnąć lubię w dechę http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif

 

 

Szacuneczek dla Brzozy http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Anonymous

Z ciekawością zacząłem czytać ten temat ale jaki jest koniec nie przerywa się w takim momencie Panowie ? Regeneracja VACUM pompy ciekawi na pewno wielu !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regeneracja jest bardzo prosta

Nie w naszych silnikach !! Ta pompa a nasze to całkiem inny temat !! Nie spotkałem się aby ktoś to robił !!Na allegro kiedyś było jedno ogłoszenie że regenerują ale tylko w przypadku gdy olej nie przedostaje się do serwa .Czyli jednostronnie !! bo może obustronnie lać do serwa i do przewodów podciśnienia .A poza tym co to za drobnostka jezeli w twoim przypadku potrzebna jest tokarka .. :cry: I to pewnie nie byle jaka . ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności