Skocz do zawartości

Regeneracja pompy Vacum...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH.. mam pytanie do kolegi MUCHAZAR czy możesz powiedzieć jaki luz zostawiłeś na łopatkach codzi mi o szerokość.Swoją pompę rozebrałem na dekielku były wytarcia od wałka łopatek około 0.2mmi tyle samo wynosi różnica pomiędzy łopatkami a głębokością korpusu.papier ścierny 400,płyta pomiarowa granitowa i problem z dekielkiem załatwiony nie wiem teraz jaki luz zostawić.Chcę zrobić tak..korpus od strony oringa zebrać 0.15mm oraz zeszlifować czoło wałka łopatek o tą samą wartość ,czy to coś da? proszę doradzcie (auto opel astra x 1.7dtl)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość mariusz15z

kolego czy mógł bys podac do siebie jakies namiary zebym mógł sie z toba skontaktowac w sprawie tej naprawy tej pompy bo własnie mi padła a uzywanej raczej nie bede kupował bo nie wiadomo co sie kupi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Gość ja Marcin

Jak przeprowadzić regeneracje pompy podciśnienia

Wszystko można naprawiać ale czy koszt naprawy będzie wyższy od kupienia nowej

Obecnie mechanicy to wymieniacze części , łatwiej wymienić niż naprawić.

Ja zregenerowałem  pompę podciśnienia.

Objawy dwa naciśnięcia hamulca zapala sie kontrolka hamulca  pedał staje sie twardy

samochód sam zjeżdża z górki.

Demontaż, ocena  stanu,

zużyte zniszczone uszczelki

powierzchnia porysowana

Tokarz który toczy części do starych motocykli montuje  na tokarce, trudny montaż gdyż pompa nie jest okrągła,

przetacza, setkę nadal rysy

przetacza drugą setkę nadal rysy

okazuje sie że powierzchnia idealna staje sie po 7 setce,

jeszcze wyrównanie zbieraków  aby pracowały szczelnie po przetoczonej powierzchni

Montaż na nowych uszczelkach

Bardzo dokładne wyczyszczenie  całej pompy

Każdy wiór  może doszczętnie zniszczyć pompę i narobić szkód w silniku

Zapłaciłem tokarzowi 10zł  w miesiącu luty 2020roku- mam niezły rabat :)

Uszczelki moje, wszystko wykonałem, z bardzo dużą dokładnością i starannością w 4 godziny

Kontrolka nie świeci, hamulce działają idealnie, brak wycieków, zrobiłem ponad 3000km

 

 

Edytowane przez ja Marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś wielki.

A właściwie tokarz.

I teraz tym którzy musieli kombinować  z usterkimi tych pomp wrzuć zdjecia z regeneracji.

Wrzuć odczyty z podciśnienia.

Oraz podaj namiary na wysyłkową naprawę tego ustrojstwa.

Domyślam się że tokarz daje gwarancję na min 2 lata .

Inaczej twój post nie jest nic wart i poleci w kosz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ja Marcin

Regeneracja pompy podciśnienie   w Google  znalazłem za 280zł netto + Vat + uszczelki(26-176zł) + zbieraki(jeśli są  uszkodzone) +  klejenie  dolotu, toczenie lub frezowanie  wewnętrznej części jeśli wymaga

czy to sie opłaca  czy lepiej kupić nową ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że się opłaca.

Pod warunkiem że dają gwarancję na kilka lat.

Nowa pompa jak pytałem się w ASO kilka lat temu, kosztowała 1800 zł

Tutaj masz dużo mniej.

Jest tylko jeden problem.

Powierzchnie pracy łopatek mogą być powleczone ( utwardzone ) na małej głębokości.

Nie wiem tego dokładnie ale w wielu przypadkach tak jest .

Po to aby powierzchnia pracująca (tarcie) nie zużyła się w tydzień.

Jeżeli teraz tokarz taką powierzchnię stoczy to zostanie mu czysty alum.

I do czego będzie się nadawał?

 

 

 

Więc teraz jest pytanie jak to robi .?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ja Marcin

nie zgodzę się

łopatki to plastik ( biały zielony czarny) jest dostępny w hurtowniach materiałów kolorowych  teflon korund itd

różni sie twardością składem  rodzajem wykonania

zawsze nam takie przywozili do pracy aby to montować

pracujący plastik w kąpieli olejowej  po idealnie równej powierzchni (tutaj tokarz zbiera po 2 setki po 1 setce grubości, aby uzyskać gładką powierzanie )

Nie ma prawa zużyć się    wcześniej niż 100tyś -300tyś km (pod warunkiem że wszystko wykonamy prawidłowo)

Teraz sprawa gwarancji produkty regenerowane to  12 miesięcy czasami u kogoś można spotkać 24 miesiące

Większość  regeneracji polega na  umyciu (myjka ultradźwiękowa)i załażeniu nowych uszczelek

A cena jaką klient ma zapłacić  to od 50zł do 540zł za godzinę pracy (ceny  mechaników)

A najlepiej taką jaką klient zapłaci  ale jak najwyższą

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ja Marcin napisał:

łopatki to plastik ( biały zielony czarny) jest dostępny w hurtowniach materiałów kolorowych  teflon korund itd

różni sie twardością składem  rodzajem wykonania

 

To jak wytłumaczysz że w silniku od nowości u znajomego 180 tys. przebiegu miał rysy jak cholera.

Tworzywo trąc po alu. nie ma bata wyciera rowki .

.

Sam piszesz że tokarz zdjął 7 setek.

A na jaką głębokość oryginalna powierzchnia była utwardzona?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ja Marcin

Rozumiem że jesteś tokarzem , toczyłeś   i znasz  różnice toczenia stali  mosiądzu aluminium

w załączniku zdjęcie z podziałką

Na tokarce ustawimy pierwszą setkę ale w rzeczywistości nóż tokarki może lekko dotknąć  przedmiot

Najlepiej toczyć po 2 setki  a ostatnią zrobić setkę (tokarz ma sposoby na  dokładność)

Na tokarce używaliśmy suwmiarki i mikrometra do  toczenia i montażu

Najtrudniejsze jest zamontować  przedmiot, obudowy pompy podciśnienia nie jest okrągła

U mnie jest w okolicy dwóch starej daty tokarzy którzy toczyli panewki do motocyklu, wałki napędy  ośki od alternatora a raczej prądnicy prawie wszystko co można zamontować w tokarce

 

 

 

Wracając do tematu czy ktoś może opisać  dlaczego pompa podciśnienia ulega awarii, przyczyny

tokarka-składowania-4889469.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności