Skocz do zawartości

Nagle zaczęła wiecej palić PB


Gość lukasb4@vp.pl

Rekomendowane odpowiedzi

2-6V

raczej 0,2 - 0,6 V ;) (sonda daje sygnał z zakresu 0,1 - 0,9 V). Jak się ciągle zmieniało to jest ok.

pali mi teraz ok 10,5L gazu(...)Gazownik stoi nad autem dumny jak paw i mowi ze wszystko jest super.

Wniosek: i na PB i na LPG spalanie za duże

chciałbym żeby mój palił 10,5 (ale na trasie to rzeczywiście trochę przy dużo). Ja nie mogę zejść poniżej 11 w mieście choćbym jeździł baaaardzo delikatnie, a już nic nie da się zrobić/ustawić. Wcześniej spalał 13-14, ale okazało się że pierścienie na tłokach były popękane (benzyny oczywiście też więcej pobierał). Pierścienie wymienione, parownik po regeneracji itp itd , cieszę się że jest 11 a nie 14. Ogólnie te silniki nie są oszczędne - taki wniosek można też wysnuć czytając fora, sporo ludzi narzeka na X16SZR -na spalanie lpg .

mierzyc kompresję? skoro oleju nie ubywa,

mierzyć. Jak u mnie były popękane pierścienie kompresyjne (1wsze od góry)na 2ch tłokach to nie brał wcale dużo oleju - pierścienie środkowe trzymały.

...dlatego wcześniej podpowiedziałem żebyś sprawdził kompresję na cylindrach jeśli widzisz zwiększenie spalania Pb.

Edytowane przez xflash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. co akumulator ma do rzeczy?

 

Jeżeli jest słaby aku to podczas zapalania samochodu są resetowane ustawienia, które z kolei wpływają na adaptację sterownika, który dozuje paliwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie termostat jest uwalony (gdy w obecne chłodne noce nie przysłonię do połowy chłodnicy to po 20 km wskazówka potrafi się nie ruszyć) Auto pali od 5.5 do 7 litrów (ten górny wynik to rzadkość)

P.S. Jest możliwość wymiany termostatu bez zdejmowania paska rozrządu?

 

Ogólnie też zauważyłem delikatnie zwiększone spalanie nie tylko w tym samochodzie. Spowodowane to jest pogorszeniem jakości paliw na stacjach (coraz wyższe wartości biokomponentów nie wpływają dobrze na spalanie). Pracuje w koncernie paliwowym (przodującym na rynku:P ) i wiem że obecne paliwa nie dorównują parametrami z tymi sprzed np około 2 lat do tyłu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie termostat jest uwalony (...) Auto pali od 5.5 do 7 litrów

to rewelacja, odsprzedaj mi ten termostat :) A na poważnie to co to za spalanie - na 100km, czy o tyle więcej pali niż powinien?

Jest możliwość wymiany termostatu bez zdejmowania paska rozrządu?

a jaki masz silnik? (wpisz do profilu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba spalanie sie unormowało, potrafię zejsc do 8,7l LPG /100 .Przy jezdzie meeega Eko;] . nie wiem czy to jest OK, Nie mialem natomiast czasu pojechac na mierzenie kompresji, postaram sie to zrobic jak najpredzej.

Wczoraj wymienilem caly wydech, auto zaczelo dziwnie chodzic na gazie, pewnie kwestia doregulowania na nowym wydechu.Mam nadzieje ze kompresja bedzie OK, bo zdecydowalem sie na przerobiebie mojego x16szr-a na c16se :D ,mam nadzieje że dam rade.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powrót.Spalanie dalej na poziomie 10L - trasa - do przy max 120km/h (gdzie wiekszosc to 100km/h) miasto 12-13L przy jezdzie Eko.Z braku czasu na mechanika sprawdzilem błędy metodą garazową - na drucik (zwarte 5i 6 pin) , kontrolka check gaśnie .Zapala się dopiero po wyjeciu drucika. Zastanawialem się nad DISem , ale ponoć powinno mi wykazac w błędach słabą iskrę na którymś z cylindrów.

Wczoraj auto nie chcialo odpalic, kiedy zaskoczylo, po 5s rzężenia nie pracowalo na wszystkich cylindrach a po przelaczeniu na gaz czuc bylo że nie spala.Te problemy z odpalaniem miewam rzadko. 2- razy w miesiacu.

Pytanie.

Podpiecie pod kompa wykaze inne bledy? czy metoda na drucik jest skuteczna.

Poza tym auto gaśnie przy wrzucenniu na luz przy większych prędkosciach - rura dolotu ustawiona zgodnie z wiedzą z forum (wyjęta z puszki filtra i wciśniętaponiżej jego wlotu.

Pozdrawiam i liczę na Wasze rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X16SZR to nie jest zbyt ekonomiczna jednostka

tak można chyba podsumować.

Na przykładzie mojego samochodu i kilku innych użytkowników z tego forum (zresztą na innych forach też), którzy pisali tematy o dużym spalaniu już wiem, że drugi raz bym nie kupił X16SZR. Mimo, ze udało mi się rozwiązać problem spalania, które wynosiło 14 litrów lpg, to 11,5 - 12 (takie spalanie jest obecnie) to żadna rewelacja jak na silnik o takiej pojemności. Silniki 2.0 tyle gazu palą, a 1.6 w moim poprzednim samochodzie palił 8 - max9 litrów gazu po mieście.

Ale jakby tak ktoś wpadł na pomysł co zrobić żeby X16SZR palił mniej lpg to... moje życie stałoby się piękniejsze.

 

Nie mialem natomiast czasu pojechac na mierzenie kompresji, postaram sie to zrobic jak najpredzej.

no i sprawdziłeś w końcu? :) Edytowane przez xflash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj juz na gazie nie idzie odpalić. po nocy zeszło chyba ciśnienie. na benzynie To samo,czuć benzyne kolo auta i zalewa cylindry.jak na moj gust wtryskiwacz sie zaciął(mialem juz tak 2 lata temu i mechanior wymienil na uzywke)

 

Pytanie. Czy wtryskiwacz moze byc lekko zepsuty przez dluzszy czas i objawiac sie duzym spalaniem benzyny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności