Skocz do zawartości

Omega nie odpala po wymianie UPG.


Gość barman7200

Rekomendowane odpowiedzi

Gość barman7200

Witam wszystkich serdecznie, jako iż jest to mój pierwszy temat i post a tym forum.

 

W mojej omedze poszła UPG. Wydmuchało ja pom. 3 i 4 garem oraz nastąpiło przebicie z układu chłodzenia do ukł. smarowania czyli typowy majonez. Rozkręciłem całą górę nowe uszczelki, planowanie, olej i płyn do chłodnicy, prawidłowo dokręcałem głowicę.

 

I przyszedł moment odpalania, była rezerwa więc dolałem 5l paliwa i zniknęła. Dosyć długo kręciłem lecz czasami tylko pojedyncze zaskoczenia były. Próbowałem wtryskiwać Plaka czy inne dziadostwo do przepustnicy. Efekt? odpaliła na 5 sec lecz chodziła bardzo nierówno.

 

Następnego dnia pobawiłem się z kablami lecz były prawidłowo zainstalowane, i znowu nie odpalała. Wykręciłem świece okazało się że zalane, wyczyściłem je lecz znów to samo.

 

Lecz kolejnego dna po całonocnym staniu pierwsze odpalenie i odpaliła, chodziła równiutko, i pięknie cieszyłem się jak dziecko lecz pochodziła dokładnie 25 sec. i zgasła.

 

 

Dobra opisałem co i jak, teraz proszę Was drodzy forumowicze o porady co zrobić i co sprawdzić ale odpaliła.

 

Jeszcze napiszę co sprawdziłem aby było łatwiej:

-iskra na świecach jest (kable i świece nówki)

- napięcie na pompie paliwa 14 albo 12 z groszami

- wtryskiwacze chyba działają skoro świece się zalewają.

 

Wydaje mi się iż mogła się ta listwa wtryskiwaczy zapowietrzyć, jak tak to jak ją odpowietrzyć.

 

Na każde Wasze pytanie odpowiem, które pomoże odpowiem w mgnieniu oka, oraz każdą poradę i wskazówkę wykorzystam, ponieważ zależy mi na odpaleni Omegi w którą włożyłem dużo pracy i serca.

 

Pozdrawiam Barman :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość barman7200

Witam

Na początek znajdź kogoś z komputerkiem ( chyba że sam posiadasz takowy )aby sprawdzić czy nie ma zapisanych błędów.

 

Ciężko będzie z tym komputerem, ale kiedyś czytałem że można jakoś na spinacz, czy coś w tym stylu, lecz nie jestem pewien czy w omedze A będzie to możliwe, lecz zaraz biorę się za szukanie w necie. Dzięki wielkie za odpowiedź, i proszę o kolejne porady. Pozdrawiam.

 

PS. rano dodam film z momenty kiedy silnik odpalił na 25 sec może coś to pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Masa silnika dokręcona? Warto sprawdzić podpięcie czujnika temperatury ( może też już masz dwa) i rozrząd czy nie przestawiony. Kable WN jakiej firmy?

Znalazłem nawet "visuala" do zczytywania błędów :mrgreen:Odczytywanie błędów przy pomocy kontrolki Opel Omega A

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość barman7200

Witam.

 

Sprawdziłem te błędy, takie mi wywaliło 12 i 31.

12 to nie błąd, ale ta 31 (Sygnał obrotomirza lub jego obwód (brak sygnału)

Co to może oznaczać?

 

 

Masa jest podłączona, i zaznaczam kolejny raz że silnik już mi odpalił 25sec, chodził równo po czym zgasł nagle.

Sam już nie wiem co zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co doczytałem , 31 to błąd "stały" . Pojawia się zawsze jak przekręcisz zapłon bez odpalenia silnika ( ten typ silnika-sterownika tak ma). Dotyczy czujnika położenia wału korbowego , choć możesz sprawdzić w jakim stanie jest okablowanie czujnika i czy jest podłączony.

Znalazłem też gorszą wersję z wieńcem, ale raczej Ciebie nie dotyczy Calibra C20XE nie odpala

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności