Skocz do zawartości

Dziwny problem z odpalaniem


Gość arek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki

od kilku dni / tygodni mam problem z odpalaniem zafiry

teraz mrozy trochę puściły ale dalej nie jest tak jak było

 

otóż co się dzieje:

rano jak zimny i po dniówce jak z osiem godzin postoi jest problem z odpaleniem

pali się kontrolka od świec żarowych (same wyglądają na sprawne - ewentualnie jak lepiej je sprawdzić) ale auto kreci i kreci i nie chce odpalić a grzeje już na 2 razy świece i dalej ma ciężko...

ale potem po przejechaniu kilku metrów ponowna próba odpalenia - nawet nie błyśnie kontrolka od świec a auto pali o wiele lepiej - ale przecież nie złapało aż takiej temperatury żeby już było aż tak dobrze...

 

pokazuje mi się na kompie błąd czujnika temperatury powietrza (wiem ze to nie czujnik od temperatury pokazywanej an wyświetlaczu) ale gdzie szukać tego od temperatury podawanej na kompa (błędu nie da się wykasować)

i który przekaźnik odpowiada tutaj za świece żarowe

ciężko znaleźć coś o tych silnikach a już całkiem jakiegoś porządnego schematu wg. którego można by po kolei przejść wszystko i sprawdzać żeby ustalić w czym jest problem

 

może ktoś z was ma jakieś schematy elektryki do tego właśnie silnika

Edytowane przez hadzii123
§4.4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mpendzik

Kolego jak nie odpali za pierwszym razem to spróbuj odpiąć czujnik temp. - ten większy wypinany, bo niżej jest na wsówkę i jest to czujnik temp. na deskę do wskaźnika. Po odkręceniu plastikowej osłony silnika znajduje się on po lewej stronie tam gdzie obudowa termostatu - dojdziesz po przewodach...

Jak zagada, to musisz wymienić ten czujnik.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek podaj numer błędu, coś pomieszałeś bo piszesz o błędzie temperatura powietrza a pytasz gdzie jest czujnik temperatury silnika. Przy okazji poprawiłem post bo ciężko się czytało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pojawia sie blad P0070 a taki chyba ci sie pojawia czyli uszkodzony przekaźnik (numr GM: 13 104 109) obwodu czujnika powietrza i tego błędu nie można skasować należy wymienić ten przekaźnik dotyczy on tylko silnika 2.2dti (y22dtr) ale nawet jeśli go nie skasujesz to i tak nic nie odczuwasz podczas jazdy z powodu jego uskodzenia i nie ma on nic wspólnego z zapalaniem.Będzie natomiast większa dawka paliwa która może uszkodzić kata.Swiece żarowe jak padną jedna z jednej pary i druga z drugiej pary to nie ma kontrolki że uszkodzona świeca.Masz schemat ale jest do DTL ale widać jak połączone są świece żarowe.

schematwiecearowedtlll.th.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki z tym bledem czujnika tremperatury

chodzi o czujnik temperatury silnika - kodu bledu z glowy nie pamietam - na kompie mechanika (nie jest to jakis klon techa a jakis komp diagnostyczny Boscha) pokazuje mu wlasnie ten opis bledu - karne sie do niego i poprosze zeby podpial i podal co tam dokladnie pisze...

 

Musze obczaic to z tym czujnikiem...

Wiecie moze ktory przekaznik jest od tych swiec zarowych - bo zastanawiam sie czy to czasem on nie robi problemow.

 

Popraw post. poczytaj to http://www.interklasa.pl/portal/index/strony?mainSP=subjectpages&mainSRV=nauczyciel&methid=9613467&page=subpage&article_id=317523&page_id=11850

Edytowane przez arek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość madman81

Witam, miałem podobny problem tylko w zafi Y20DTH komp pokazywał błąd obwodu swiec żarowych ze wskazaniem na sterownik "przekaźnik" kupiłem nowy ASO 230pln .Jeden dzień spoko ale potem znów błąd i problem z rozruchem ,okazało się że jedna ze świec była trafiona.Sam sterownik znajduje się po prawej stronie akumulatora zaraz pod elektrozaworami VAC.

Pozdro.

 

Popraw post

§3. Ogólne zachowanie.

3.1. Nie krzyczymy (nie piszemy dużymi literami).

Edytowane przez madman81

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni mają tu.

przekswiec1.th.jpg

A inni tak jak ja mam tu.

silnik14.th.jpg

Jeżeli silnik zimny i nie pali to świece bo jeżeli ciepły i pali to nie ma innej usterki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość madman81

Witam,

poprzedni post już poprawiłem (pisałem z telefonu i chyba coś nacisnołem bo najpierw nie krzyczałem potem krzyczałem i znów nie krzyczałem).Jeśli to kogoś jeszcze interesuje dodaje zdjęcia sterownika świec żarowych do zafira 2.0 DTI (Y20DTH), niestety na korpusie sterownika brak oznaczeń dopiero po demontażu pod spodem są one widoczne.

Uwaga same świece mogą ulec uszkodzeniu mechanicznemu podczas wymiany (wykręcania).

Pozdro.

post-27719-0-69722200-1329410423_thumb.jpg

post-27719-0-06441300-1329410437_thumb.jpg

post-27719-0-36262300-1329410506_thumb.jpg

Edytowane przez madman81

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj troche sniegu spadlo i nawet do garazu sie wejsc nie dalo

to tez i nie mialem czasu zajrzec do auta

na dniach sprobuje to wszystko po kolei posprawdzac

dzieki za zainteresowanie tematem

zobaczymy co z tego wyjdzie

 

Popraw posty, bo temat trafi do kosza §4.4

Edytowane przez hadzii123

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności