Skocz do zawartości

Opel Astra F Klawiatura


Gość maersk

Rekomendowane odpowiedzi

post-2206-0-95635900-1332261362_thumb.jpgWitam

mam takie pytanie i chciał bym tylko uzyskać konkretnych odpowiedzi generalnie zerwał się pasek rozrządu na wolnych obrotach i dziś odkręciłem górną pokrywę silnika i... klawiatura jest posypana jednym słowem czy da rade ją poskładać we własnym zakresie czy lepiej odwiedzić szrot i kupić głowice ???

 

Zdjęcie pobrałem z innetrnetu ale włąsnie to co jest obok tego to mi pospadało z klawiatury czy to się da naprawić np.. Założyć

Edytowane przez maersk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafcio693

skoro zerwal sie pasek rozrzadu to ciekawe czy nie pokrzywilo zaworow..silniki 1.6 8V C16NZ na 100 % sa bezkolizyjne i chyba 2.0 8v a 1.4 8V nie mam pewnosci...jesli zawory sa cale a dzwigienki zaworowe te co pospadaly tez w porzadku..walek rozrzadu i popychacze ok, to mozesz poskaldac do kupy i obrocic walekiem rozrzadu i zobaczysz jak bedzie to wszystko chodzic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturro-55

Zawór z którego spadła dźwigienka na pewno dostał tłokiem, teraz pytanie na ile mocno? Przeważnie łamią się one na pół. Nie sprawdzisz samemu czy zawory są proste i nie da się tego zrobić bez zdjęcia głowicy. Jeżeli zdejmiesz wałek rozrządu trzeba go potem odpowiednio ustawić, inaczej będzie łamał dźwigienki kiedy silnik będzie pod obciążeniem. Myślę że warto zaryzykować złożenie tego do kupy, ale lepiej aby zrobił to ktoś z doświadczeniem. Kupno głowicy z demontażu to też loteria o ile na szrocie będą chcieli zdekompletować silnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie już na dniach wrzucę fotkę ale ta jest autentyczna do mojego problemu miałem kiedyś astrę 1.6 8V no to się zgadza były cyrki z rozrządem pęk pasek tak samo przy 80km'h założyłem nowy i bez problemu no postaram się złożyć we własnym zakresie dzięki za poradę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekc16nz

silnik 1.4 8v jest niestety kolizyjny- naprawa możebyć nieopłacalna w porównaniu do ceny używki na szrocie ,jak kupiesz używke to sprawdzasz płaskość-albo ktoś za ciebie niech to zrobi, wymieniasz gumki+docieranie zaworów, stawiasz na płasko-zalewasz komory naftą i sprzwdzasz czy w kanałach trzonki mokre-jeżeli mokre to docierasz jeszcze raz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szrocie mam całą głowice za 300 zł ale wiadomo jeżeli jakaś usterka na tłokach siedzi o czym nie wiem ponieważ nie rozbierałem to lipa strata kasy ale spróbuje po składać kontrowersyjny temat ale zobaczymy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekc16nz

No to żeby nie było lipy otwórz silnik od dołu, odkręć korby i wyciągnij tłoki-po co składać jeśli nie ma pewności że z dołem wszystko ok?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra warta świeczki tak naprawdę ślinik jak i autko jest stare 1992r więc nie opłaca mi się nawet ruszać dołu tak naprawdę poskładam górę jeżeli coś będzie nie tak to tylko i wyłącznie czeka mnie wymiana silnika bo remont to min 500 zł a cały silnik 1.4 nawet w internecie to 400 zł na szrotach tak samo się waha no ale ryzyk fizyk albo kupie lepszy albo groszy no ale zobaczymy moim zdaniem lekarskim jak się ruszy starą rzecz np. rozkręci tłoki ruszy panewki to i tak już D... :) jeżeli chodzi o starego opla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności