Skocz do zawartości

Płukanie silnika


Gość tomekc16nz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość harnas1515

Okazało się, że to w 100% zapieczone pierścienie na tlokach.

 

Zdejmowalem głowice.

Silnik z dużym przebiegiem a Cylindry w stanie idealnym. Brak jakich kolwiek rys i uszkodzeń. Nie ma mowy o progu w górnej części.

(Bardzo się zdziwilem)

 

Uszczelniacze zaworowe wymienione. Zawory dotarte.

Więc nie ma innej opcji niż pierścienie.

 

Muszę na nowo rozpuścić usmazony osad.

 

I żaden ceramizer nie wchodzi w grę.

Tylko nafta i plukanka.

 

Teraz jest świeżo po wymianie filtra i oleju (polsyntetyk nadal).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki preparat jak forte i jest tam cała masa środków które trzeba zastosować aby oczyścić silnik i poprawić jego pracę, same preparaty tanie nie są ale działają i stosuje je wiele autoryzowanych serwisów miedzy innymi i my. Przy starszych autach średnio opłacane ale przy świeżych samochodach z dużym przebiegiem nie jednemu zaoszczędziły remont silnika. Do każdego czyszczenia jest specjalna procedura która czasami trwa prawie cały dzień. silnik po takim zabiegu pracuje równo a olej po wymianie jest czyściutki jak w nowym aucie. Przy tego typu środkach należy uważać w autach z turbiną w filmie olejowym może się pojawić groźne dla silnikach grudki spieków co możne spowodować uszkodzenie silnika jak i turbiny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Może podasz więcej info o tym preparacie (preparatach) lub link do opisu jakiegoś.

I o sposobie użycia go.

 

Hmm. :)

 

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie na stanie mam kilka rodzaju preparatów oraz dosyć ciekawą książkę jak i instrukcje dotyczącą rodzaju środków do danej usterki którą jestem w stanie udostępnić. Importerem jest http://www.forte-nwe.pl/ ja jestem jednym z dystrybutorów, dla aktywnych użytkowników forum jestem w stanie załatwić 10% rabat na preparaty. Środki te są popularne na forum mazdy jak i skody, mam nadzieje że i u nas znajdzie swoje miejsce.

Edytowane przez Kaslo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Czy książkę o której wspomniales możesz przesłać na mail, czy o jakim udostępnieniu mówisz ?

 

Poproszę. [email protected]

 

Co proponujesz do usunięcia spieków z tłoku i pierścieni.

 

Chętnie poczytam o tym.

A może skorzystam ze środków.

 

Hmm. ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tajemnicza jest ta strona.Nie ma cennika,trzeba się zarejestrować aby dowiedzieć się ceny.Nie lubię takich tajemnic.Jestem otwarty na nowości które mogą pomóc w poprawie eksploatacji pojazdu.Jak się to ma do zastosowania po zalaniu ceramizerem?

Ja też możliwe że skorzystałbym lecz wolałbym wiedzieć w jakie koszty mam się wpakować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tajemnicza lecz wyłącznie do użytku dla serwisów. Nie sprzedają na potęgę byle komu bo środki są naprawdę mocne, a nieodpowiednie zastosowanie może uszkodzić silnik jak i twoje zdrowie bo to jest chemia, a na tym im nie zależy. Rozmawiałem dziś z importerem podeśle książkę mi na mail to postaram się dać odnośnik na forum. Małe masz doświadczenie kolego Adam 1954, przeważnie jak coś jest dobre, nie jest dostępne dla wszystkich i trzeba się za tym nalatać. Jeśli sądzisz że dostaniesz to na stacji za 15 zł to życzę powodzenia. Postaram się przygotować ofertę detaliczną na forum ale potrzebuje trochę czasu na to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kaslo.

Przyznam że temat ciekawy i sam jestem ciekawy efektów jak i zagrożeń z tym związanych (działaniem chemii ).

Więc jak już coś opiszesz chętnie poczytam. :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

 

Rozmawiałem dziś z importerem podeśle książkę mi na mail to postaram się dać odnośnik. ...Postaram się przygotować ofertę detaliczną na forum ale potrzebuje trochę czasu na to.
A więc czekamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności