Skocz do zawartości

stuki w silniku przy odpalaniu na zimno


Gość blocke

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Potrzebuje pomocy a mianowicie:

Przy odpalaniu auta opel corsa b rocznik 1999 silnik 1.0 mam jakieś stuki narazie zlokalizowałem je jakby dochodziły z głowicy??.

Stuka dosłownie przez chwilkę około 2-3 sekundy i w tym samym czasie sie swieci kontrolka cisnienia oleju. Stuki ustaja i kontrolka gaśnie. Jeżdże na oleju 10W40. Auto ma instalację gazową od roku. Wcześniej takich rzeczy nie było pojawiło sie niedawno.

Co może być przyczyną? Co mam zrobić żeby te stuki wyeliminować?

Proszę o pomoc z góry dziękuje.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a_rtu_r

Stukają popychacze. Z tego co wiem, to bolączka tych samochodów. Ale głównie przejawia się to w zimie, kiedy silnik jest naprawdę zimny. Sam wiem, bo mialem takie coś. Ale jak się rozgrzeje to już wtedy wszystko gra. Jak to wyeliminować - podobno zmiana oleju pomoże. Na mineralny. Ale poszukaj forum, kiedys widziałem temat o tym. :)

Edytowane przez a_rtu_r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a_rtu_r

Jaki olej to nie wiem, musisz poczytać w necie. Ja też poczytam i jak coś to dam Ci znać. A wszystko wytrzyma, podobno jak już masz trochę przejechane to zaleca się wymienić olej na mineralny, a skoro tak, to wszystko wytrzyma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marco84

Do tego silnika nie wolno uzywac oleju mineralnego to po pierwsze .Po drugie - na mineralnym będzie jeszce bardziej klepac niz na półsyntetyku , gdyż olej bedzie gorzej rozprowadzany po silniku . Po trzecie , stukac może już łańcuch rozrządu , najlepiej podjechac do dobrego mechanika , niech zbada sytuację .Po czwarte , być może wystarczy tylko wymienić olej na nowy ,byle nie na mineralny , chyba że nie przeraża Cię widmo kosztownego remontu tego silnika ...

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego silnika nie wolno uzywac oleju mineralnego to po pierwsze .Po drugie - na mineralnym będzie jeszce bardziej klepac niz na półsyntetyku , gdyż olej bedzie gorzej rozprowadzany po silniku

 

Dokładnie tak :spoko:

Czasem wystarczy wymienić olej na świeży i przestaje klepać (tak miałem kiedyś w Corsie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a_rtu_r

Sorki za wprowadzenie w błąd - kiedyś w necie trafiłem na taki artykuł i dlatego tak napisałem. Przepraszam raz jeszcze:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rogervin

Chyba trzeba zamieścić poradnik, osobny dział odnośnie tego silnika... Wszystko, kilkakrotnie opisane na forum. Kłania się wyszukiwarka. Odnośnie stukania i oleju, zastosuj się do porady kolegi marco84, wie co mówi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marco84

Rzeczywiście , pomysł z mini -poradnikiem do x10xe byłby trafiony . To specyficzny silnik , ze specyficznymi usterkami :SMILE:

Co do oleju , doskonale wiem jak ta jednostka pracuje na mineralnym , a jak na półsyntetyku .Akurat tak sie składa , ze niedawno przeszedłem własnie z 15w na 10w ( tak , z gęstszego na rzadszy ) i wbrew temu co niektórzy wypisują na forach , silnika nie rozszczelniło , za to zdecydowanie polepszyła się jego praca - nie słychać stuków , auto lepiej odpala i stało się jakby bardziej zwinne .

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Yogi97037

Moim zdaniem te stuki przy odpalaniu silnika są zjawiskiem normalnym i zmiana oleju tu nie pomoże po prostu podczas odpalania zimnego silnika popychacze napełniają sie olejem i kasują luz między krzywką wałka rozrządu a popychaczem i to wszystko. Ja mam 1.4 16V i również gdy uruchamiam zimny silnik takie dźwieki przez 2-3sek jest słychać, nie ma sie czym niepokoić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności