Skocz do zawartości

tarcze hamulcowe i klocki - jakie firmy polecacie?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DAROMV6

Gdyby mieć te klocki w rękach, to niejednokrotnie można właściwie określić (z grubsza) twardość okładziny/mieszanki, a po ew. innych numerach - producenta

Klocek nie trze cały czas o tarczę, jest pewne setne od niej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 229
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Troche czytalem o klockach i tarczach i wszyscy polecaja tarcze ATE - bo dobre i nie krzywia sie za szybko, oraz klocki ATE - bo dobre i nie brudza felg aluminiowych.

 

Ale TRW czy Lukas to tez niezle elementy.

Ja ostatnio zalozylem jedne z najtanszych klockow bo bede mial niedlugo i tak tarcze do wymiany - firma ROPER - i jak na razie hamuja normalnie, i nic zlego sie jeszzce z nimi nie dzieje - zobaczymy - oby tak dalej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam ja mam podobny problem co wyżej opisany, wymieniłem wczoraj tarcze na brembo i klocki ferrodo, dodam że przed wymianą Asia nie hamowała za dobrze, pedał był miekki i musiałem się dobrze zaprzeć żeby zahamować, w 1 kolejności odpowietrzyłem układ - nic nie dało no i wymieniłem klocki+tarcze i powiedziałbym że jest gorzej niż przedtem (nadal miekki pedał i muszę mocno wciskać), fakt faktem że zrobiłem dopiero 50km, może jestem przewrażliwiony, ale dziś popołudniu wybieram się w dłuższą trasę i trochę się boję tak jechać. Mój szwagier w Anglii założył ten sam zestaw i mówi że po przejechaniu 100km auto stawało dęba po zahamowaniu - żyleta. Doradźcie coś, mam nadzieję że to nie pompa a jeżeli to gdzie to sprawdzić lub jak skuteczność pompy i serwa, bo w ASO to zedrą ze mnie pewnie kupę kasy.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto stawało dęba po zahamowaniu - żyleta. Doradźcie coś, mam nadzieję że to nie pompa a jeżeli to gdzie to sprawdzić lub jak skuteczność pompy i serwa,

Jedziesz na stację diagnostyczna! . Tam gdzie robi sie przeglądy! To takie proste! przecież motoryzacja nie jest od wczoraj! prawie nigdy nie ma kolejek! 22żł -24 i sprawdzi Ci cały układ hamulcowy!!. Nie ma co ryzykować wiesz jaka jest teraz pogoda! trochę wody i w najgorszym przypadku oprócz hamulców całą blacharkę będziesz robil! Do odpowietrzania potrzebna jest wiedza , a czasami i dodatkowo odpowiedni sprzęt!! a nie kluczyk i kawałek przewodu!!. Nie których samochodów w ogóle nie można samemu odpowietrzać! Tak jest w grupie VW. Opel ma jeszcze wysprzęglik który przy odpowietrzaniu należy odpowiednio odpowietrzyc! Z wymiana płynu w aso to 60 żł. więc nie warto samemu grzebać gdy sie urwie odpowietrznik to dopiero koszty!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam,

 

Muszę wymienić klocki hamulcowe na tylnej osi i mam problem. Nie wiem po czym poznać czy jest to system BOSCHA czy LUCASA. Podobno jest jakaś różnica. Nie chcę kupowac klocków u mechanika (bo zazwyczaj drożej). tylko chcę kupić je sam np. w Intercarsie. Proszę o możliwie szybką odpowiedź, bo jak jadę to pół miasta słyszy tak piszczą :?:

 

Pozdrawiam,

Karol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności