Skocz do zawartości

tarcze hamulcowe i klocki - jakie firmy polecacie?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przebieg na "ułożenie się" 200-300km podają wszyscy tyczy zarówno się tarcz jak i klocków, ale różnica po wymianie nie może być aż taka że "strach jechać" - chyba że kolega przesadnie to opisał :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 229
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niech pojezdzi az sie uloza klocki i wtedy bedzie okej.

no tak będę jeździł z tami przyzwyczajeniem jak wcześniej i w cos przywale:p

 

Nie przesadzam z tymi klockami

wiem co miałem wcześniej a co mam teraz

tak jak pisał DAROMV6 różnica jakkas jest ale chyba nie taka wyczówalna jak w moim przypadku

 

 

wcześniej przy hamowaniu przód "wgniatał się", teraz tego nie ma. Żeby nie tył to chyba 200 metrów potrzebowałbym do zatrzymania ze 100km/h

 

Mam jeszcze numer katalogowy tych klocków z faktury : 06001640

może ktoś wie co to za firma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam,

kilka dni temu założyłem klocki Ate, przód i tył, (właściciel serwisu jeździ na Ate :mrgreen: )

190zł - przód, 200zł - tył, robocizna 120zł.

Długo zastanawiałem się nad firmą. Dzięki lekturze postów zdecydowałem się na Ate.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emtecc

Przejechałem już ponad 400km. Tarcze wygłaskane są praktycznie na połysk. Minimalne rysy. I nadal jest kitowo

Nie da się zahamować tak jak wcześniej, tzn przy lekkim wciśnięciu hamulca odczuwalne było zmniejszanie prędkości. Teraz muszę to robić "na siłę". W żaden sposób nie idzie wyczuć tych hamulców. Przycisnąć lekko to nie widać efektu, przycisnąć mocniej (stanowczo za mocno co do poprzednich przyzwyczjeń) prakktycznie bez różnicy, wcisnać na siłę koła piszczą....

 

Co tu może być nie tak?? (w sobotę jadę do tego serwisu co zakladali)

Czy jakieś kitowe klocki które ślizgają się po tarczy

Czy może zapowietrzyli układ??

 

Serwo jest ok, ponieważ po odpaleniu da siedalej wcisnąć hamulec

 

tak chyba powinny wyglądać klocki do mojego samochodu:

http://photos04.allegroimg.pl/photos/oryginal/615/02/21/615022131

 

Zdjęcie tarczy i klocków:

 

Ktoś wogóle wie co to za klocki są założone?? Miały być GM ale mi na takie nie wyglądają. Przynajmnij widoczny nr nie zgadza się http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif :)

 

pierwsza fotka

 

druga fotka

klikaj w fotki aby powiększyć (druga lepsze światło)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Linki sobie popraw bo nie działają pierwsze 2

To piszczą kola, czy klocki?

Twarde aż powłoka mogła się niemal zeszklić, tarcza wyłapała już przebarwienia

Przy zapowietrzonym będziesz miał miękki pedał, a po pod-pompowaniu łapać powinny.

 

Popraw linki może coś jeszcze da się zobaczyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emtecc

linki poprawione, oceń sam wygląd tarcz

 

nie można wyczuć hamulców, za lekko nie hamują a jak siewcisnie pedał mocno to opony piszczą

 

Jeśli chodzi o klocki to NIE piszczą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Po fotce widzę przebarwienia, chyba że to taka fotka a ich tam nie ma

Przy normalnym naciśnięciu brak reakcji, a łapie dopiero przy dobrym zaparciu

jeszcze wyjdzie że coś z pompą. Pojedziesz do serwisu niech obadają dokładnie - na żywo zweryfikują, tym bardziej że jak pisałeś - masz ten problem od wymiany klocków

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emtecc

na TYM zdjęciu widać wszystko to co w rzeczywistości. Przebarwiony jest tylko pasek (około 1 cm ) najbliżej środka promienia.

 

jeszcze jedno co zauważyłem. Na starych klockach GM miałem wiecznie "usmolone felgi". był na nich czarny pył ze ścierających sie klocków... a teraz jak były czyste tak sa czyste...

 

Pompa wygląda również na ok bo jak się naciśnie mocniej to w tylnych bębnach aż strzela b(praktycznie to one hamują)

 

Co myślisz o tym że włożone są inne niż GM?? Moje klocki są inne niż te z fotek na allegro... http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

 

Klocek powinien trzeć o tarcze cały czas, cały czas do niej przylegać. Jeśli tak jest wyczuwalny jest opór przy toczeniu kołem (podniesiony samochód :) ). U mnie bez żadnego oporu po popchnięciu koła obroci się 5 razy całym obwodem i nic nie trze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności