Skocz do zawartości

Vectra C - problem z odpalaniem


Gość MrMarkos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem podzielić się swoimi problemami z uruchamianiem zimnego silnika, które ostatnio przezwyciężyłem dzięki temu forum.

Sprawa ciągnie się od blisko roku (tyle też posiadam samochód Astra H). Sprzedawca sugerował wymianę akumulatora na zimę - tak też zrobiłem. Jednak to nie pomogło. Zainwestwałem w świece Beru - i tym razem nie pomogło. Samochód uruchamiałem z wielkimi problemami przy niewielkich przymrozkach. Aż krórejś soboty kręciłem go tak długo, że rozładowałem nowy akumulator :zalamany: . To przelało czare goryczy.

Za namową kolegi udałem się do serwisu Bosch'a w Cz-wie (odradzam wszystkim). Po blisko dwóch dniach odprawiono mnie z kwitkiem. Diagnoza: niskie sprężanie (nie poparte żadnymi wynikami, ani też testami). Sugestia: władowanie około 5000zł w kompletny remont silnika bądź pozbycie się samochodu :szok:

Po tym incydencie szukałem informacji na forach. 4 na 6 przypadków, które były opisane sugerowały regenerację rozrusznika. I to okazał się strzał w 10 :super:

Rozrusznik..Rozrusznik..Rozrusznik..Jak usłyszałem odgłos wydawany przez zregenerowany rozrusznik to wiedziałem, że to jest to. To był świst, wcześniej jednen głośny warkot. Samochód pali od strzała. Testowałem go przez kilka dni przy -5st na zewnątrz.

Samochód dostał drugą szansę. To tak jakby człowiekowi przeszczepić serce.

Dziękuję wszystkim, którzy naprowadzili mnie właśnie na ten trop (bo szykowałem się z zamiarem regeneracji wtrysków i na kompletny remont silinika - powstrzymała mnie jedna mądrość, którą przeczytałem gdzieś na forum: "te silniki są projektowane by przejechać 500tyś km", a ja mam niespełna 180).

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności