Skocz do zawartości

CB - Astra F


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Holcu z tego co czytalem masz alana 48 tylko jaki jesli 48 multi plus to masz tam taka dzwigienke srodkowa ustawiasz ja na ANL ona likwiduja zakłucenia natomiast trzecia dzw. ustawiasz na DX i powinno juz nie byc zakłucen. To jaka ty masz antene ze nie ma cewki? Cewka to podstawa czym grupsza i wiecej zwojow tym lepszy zasieg i mniej zakłucen.Ja mam Alana 48 multi plu do tego antenke alana zamontowana na dachy i zbieram do 20 km z bardzo dobra slyszalnoscia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

[shadow=darkblue][/shadow]A powiedzcie Szanowni Grupowicze gdzie Presidenta Harrego z dopalaczem do anteny wsadzić w astrze 2 G??? ;):wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Holcu z tego co czytalem masz alana 48 tylko jaki jesli 48 multi plus to masz tam taka dzwigienke srodkowa ustawiasz ja na ANL ona likwiduja zakłucenia natomiast trzecia dzw. ustawiasz na DX i powinno juz nie byc zakłucen. To jaka ty masz antene ze nie ma cewki? Cewka to podstawa czym grupsza i wiecej zwojow tym lepszy zasieg i mniej zakłucen.Ja mam Alana 48 multi plu do tego antenke alana zamontowana na dachy i zbieram do 20 km z bardzo dobra slyszalnoscia.

 

 

Cześc - Szabah już wszystko porobiłem Mam alana 48 zaraz pokomninuje, generalnie wziełem podłączyłem miernik SWR i zlikwidowało sie część szumów - pochodzących z obrotów silnika.

 

Im większe obroty tym większe szumy.

 

Co do antenki kupiłem sobie teraz 1850 mm zakreś jest bardzo dobry, generalnie w 100 procentach polecam. Jak chcece pokaze wam jak zamontowane mam.

 

Ukryłem je przed janosikami w schowku a gruszkę sobie pociągnełem tam pod gałkami od nawiewu.

 

2 dni mi zajeło podłaczanie całości ale jeżdze i nikt mi anteny nie ukradl i nie ukradnie, bo taki patent zrobiłem, że może co najwyżej zniszczyć ale jak nie wykręci.

 

Spiłowałem motylka do okrągłego gwintu. Kable pod tapicerką także troszkę pracy mialem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość lord_wiader

Tłumienie zakłóceń zasilania i inne ciekawostki:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=613795&sid=38899029a4cae0ecf3ea0355db93dbf4

 

3jacki ciekaw jestem co sie stanie podczas wypadku z lewym kolanem przy tak zainstalowanym CB...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam w ten sposób, ale główkuję nad umieszczeniem radyjka w miejscu popielniczki w astrze F, tak żeby po zdjęciu mikrofonu można było zamknąć klapkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdże już z tym od roku i mogę szczeże powiedzieć że mi to nie przeszkadza :roll: ni nie chacze kolanem ani nic. a lepsze to jest niż założenie radja pod schowkiem bo w taki sposób to trzeba sieco chwila schylać żeby dosięgnąć do radja a tak jak ja mam radyjko jest pod ręką :mrgreen:. jedyne co mnie denerwuje to antena i zastanawiam sięczy jej nie przenieść na dach - tylko szkoda mi wiercić asterkę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności