Skocz do zawartości

Termostat 1,7 cdti


Gość Puzon

Rekomendowane odpowiedzi

Swiece powinno sie raz podgrzewac,ten silnik jak wczesniej pisałem swietnie pali.Ladowanie mozesz sam sprawdzic miernikiem za 15zł choc podejrzewam ze na diagnostyce to sprawdzili.Wstaw filmik bedzie łatwiej ocenic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czasem jest jakaś głupota a mechanicy pół silnika by wymienili.

Ja miałem przypadek w starej corsie że żaden mróz jej nie straszny aż pewnej jesieni zaczęło się kręcenie. Rozrusznik tam był na przekładni planetarnej więc kręcił jak głupi. Więc że pompa, że wtryski, że świece.

poszperałem na forach i sam zrobiłem . Przyczyną były za małe luzy na zaworach wydechowych.

W CDTI jest ten nieszczęsny zawór SCV czy jak mu tam.

Aku sobie sprawdź w jakimś sklepie co tym się zajmuję. Mają takie mierniki z obciążeniem i będzie widać czy napięcie bardzo spada.

To takie sugestie zwykłego użytkownika opla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LukasPodkarpackie

Tak tak pamiętam, szykują się niższe temperatury nocne więc wstawię filmik. Panowie powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz co ile powinno się wymieniać filtr paliwa w dieslu. Czy jest to ten sztywny czas w momencie wymiany oleju i filtrów ja to robię co 15 tyś, ale gdzieś na tym forum przeczytałem żeby lepiej się przed zimną przygotować i zamontować nowy filtr, bez znaczenia czy się wymienia olej wraz z całym pakietem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mnie uczyli żeby filtr paliwa wymieniać przed zimą. W lecie sobie można darować ale zima jest tą trochę gorszą pora roku gdzie lepiej jest filtr paliwa mieć w dieslu nowy. W moim wypadku to się sprawdziło przez 6 sezonów zimowych nie miałem z paliwem problemów a autko stało na dworze.

Roczne przebiegi powyżej 20tkm. a filtr paliwa wymieniany tylko przed zimą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawel7318
Dzisiaj zagrzałem świece raz około 10 sekund, zaskoczył ale za chyba jakoś 6 albo 7 obrocie

 

A jak ty te swiece grzejesz ? U mnie kontrolka swieci max 3 sekundy przy mocnych mrozach. Jak byl taki (nie tej zimy) to grzalem raz, czekalem z 5 sekund, grzalem 2gi raz i odpalalem jak tylko kontrolka zgasla i zawsze ruszal natychmiast.

Edytowane przez pawel7318
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności