Skocz do zawartości

Wymiana oświetlenia wewnętrznego na diody ... ciągle świeci


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

mam to samo z oświetleniem, nie zależnie czy silnik chodzi czy nie, czy zapłon włączony czy nie te diody delikatnie świecą.

Po prostu wydaje mi sie że przez tą żarówkę też wcześniej płyną prąd ale ona nie świeciła przy tak małym natężeniu a dioda potrafi.

Dokładnie tak. Z początku trochę mnie to denerwowało w nocy ale się przezwyczaiłem :wink:

Zmieniałem żarówki pół roku temu, było tak że samochód stał 1,5-ra tygodnia i nie było problemów z odpaleniem więc się nie przejmuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To ta dioda która taki daje efekt. Faktycznie zmierze miernikiem jak podjade do brata jak jest na zwykłej żarówce i jak na diodzie. Pewnie plynie ten sam prąd. Poza tym planuje zamontowac sobie przełącznik przy lusterku bo w dzień nie potrzebne światełko a czasami siedzę i bez sensu ciągnie prąd. Skoro u was też tak jest i nic się nie dzieje to spoko. A jak auto bedzie miało stać dłuższy czas to wtedy wyłączyć to oświetlenie i spokój.

 

Dioda 12VDC

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorlik, wiem jak wygląda sama "żarówko-dioda", Cr2sher taką ma też.

Chciałem zobaczyć budowę światełka, zobaczyć, czy do niego idą 2 przewody, czy 3, luknąć na połączenia.....

Bez tego nic się nie wymyśli, a tak bede miał choć 1 szansę :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa mi znana bo tez sobie wstawilem diodke. Na zarowce tez idzie maly prad tylko ze nie jest w stanie zapalic włókna. Dioda nie potrzebuje duzego pradu to sie lekko swieci. Sprawdzalem ampreomierzem z zarowka w szeregu i z dioda a nawet sam amperomierz podlanczajac i niewielki prad zawsze plynal. Ten typ tak ma i tyle. Pociesze was troche tym ze z ta diodka to ten pradzik byl sporo mniejszy niz z zarowka wiec nie ma co sie martwic. Jedynie tylko troche denerwuje oko ze cos jest nie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

Czy te zarowki diodowe swieca duzo jasniej niz standardowe?

Ile kosztuja i gdzie kupowales? Jak podejrzewam to pewnie ciagna

mniej pradu niz zwykle?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Diody daja swiatlo skupione a nie rozproszone jak zarowka. U mnie na desce nie wyglada to super bo widac gdzie dokladnie sa diody ale mozna sie przyzwyczaic :lol: ladniej swieca bo bialym swiatlem ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Napisałem dziś o zmianie oświetlenia wewnętrznego na inny kolor i mam pytanie czy kolor wyświetlacza komputera można zmienić czy już na żółty jestem skazany ? :)

Sorry że się powtarzam ale nie mogę znaleźć odp. i swego postu nawet :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności