Skocz do zawartości
urfeen

1.4 66kW 16V Z14XEP już nie wiem co robic - 3 warsztaty tylko zbili kasę ale problem nadal

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości to reset - tylko za pomocą Techa ?

Czytałem opinie z autoryzowanych servisów że w AH to nie bardzo da się , ktoś zna prawdziwa odpowiedż ?

pozdro

zobać tutaj http://forum.opel24.com/topic/56525-Reset-wartosci-adaptacyjnych-ECU-ktorych-i-jak/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ważne czy poduszki wymienione na oryginalne...gdyż tylko te spełniają swoje zadanie może byc lemforder - z tego co sie orientuje to ten silnik ma 4 poduszki, można sprawdzic czy sprzęgło odpowietrzone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ważne czy poduszki wymienione na oryginalne...gdyż tylko te spełniają swoje zadanie może byc lemforder - z tego co sie orientuje to ten silnik ma 4 poduszki, można sprawdzic czy sprzęgło odpowietrzone

Funnyboy

mam nieprzyjemne podejrzenie że to mocno nieuczciwy mechanik i mnie okłamał że wymienił 3 ( na niby "wszystkie") i że to podłej jakości poduszki .

Przeczytałem http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=283882691&page=0&fpart=all&vc=1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zobać tutaj

urfeen , tamto czytałem i zdaje mi się że dotyczy AG bardziej , a nie AH.

Tam podobno jest prosto , w nowszej juz nie :confused: .

Ale dzieki za linka do poduch , trochę się człowiek dowie tutaj :rolleyes: .

U mnie trzeba będzie zrobić jednak parownik , na zimnym po załaczeniu gazu jednak bardziej niż na benie szarpie.

Więc Tobie może przepustnica z wężykami coś poprawi.

Ze swojej strony polecam do gazu świeczki Boscha - irydowe , wymiana i silnik po odpaleniu inaczej chodzi.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rozwiązanie

Byłem poza Warszawą u znajomego mechanika . On wyczyścił odmę ,rurkę odwodu gazów ( była totalnie zapchana) i przepustnicę ( patrz zdjęcie).

To nie rozwiązało problemu ale zredukowało praktycznie do min. Generalnie mam niedogrzany silnik bo mam krótkie jazdy po 10-15 min a to powoduję nagar.

Temat zamknięty . Szkoda że nieuczciwy i nieprofesjonalny nieautoryzowany serwis Opla na Włoszech w Warszawie niepotrzebnie wymienił sprzęgło + 3 poduszki.

Dziękuje wszystkim.

post-36784-0-69510000-1356803465_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

koledzy a która to na zdjęciu rurka odwodu gazów - jak napisał kolega urfeen.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

koledzy a która to na zdjęciu rurka odwodu gazów - jak napisał kolega urfeen.

po prawej . Z lewej strony powietrze z filtra leci do przepustnicy ( przepływomierz był też spryskany specjalnym płynem do oczyszczenia).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli te dwie rurki co odchodzą po prawej - to ta grubsza to odma a ta cienka co odpowietrza?...ściągałem u siebie i gruba na ściankach ma delikatnie obsmarowana białą mażą z kolei ta cienka już bardziej gdyż z racji mniejszej średnicy bardziej sie zapchała...w czwartek dam dla mechanika niech oczyści....u mnie podobne objawy jak u kolegi - ściągałem górną rurę od filtra co łączy się z przepustnicą i od góry widać już spory czarny nagar...zakładam że jak się ją zdejmie bezie tego od spodu więcej

....czy czyszczenie przepustnicy wymaga jej późniejsze ustawienie - adaptacje czy nie?

Edytowane przez funyboy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

....czy czyszczenie przepustnicy wymaga jej późniejsze ustawienie - adaptacje czy nie?

Ja gdzies wyczytałem że warto odpalic auto i dać mu się zagrzać do włączenia wentylatora.

Potem jazda wolna , rozsądna/normalna i trochę mocniej :twisted: na koniec.

Takoż zrobiłem u siebie.

Rurki i przepustnicę można wyczyścić samemu , jeśli jest troche dachu nad głową - bądz sprzyjająca pogoda.

Ta cieńsza wciśnięta z drugiej strony w kolektor można powiedzieć po jakimś czasie musi się zapchać , wystarczy zobaczyć co jest w grubej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a może ktoś wie jak odłączyć tą wąską rurkę od kolektora bo próbowałem i jakoś nie wyszło- jest ona przykręcona czy na wcisk??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi