Skocz do zawartości

Wymiana filtra paliwa Astra H 1.7CDTI


Gość pawelpaciorek

Rekomendowane odpowiedzi

łoo ze by tak w serisach bylo robione. Tam sie tylko wyciagac wklad, Czasami jak jest dobry humor to sie odciagnie szpryca pozostała ilosc ropy, wklada filtr nowy, zalewa i koniec roboty. Zreszta czy GM podaje gdzies ze trzeba demontowac tą pokrywe??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

a potem mamy problemy z SCV .. dlatego warto słuchać jak ktoś dobrze radzi ..

zresztą warto samemu zobaczyć co jest w obudowie filtra .. jak raz mechanik zobaczy .. to zawsze sam będzie to wykonywał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

łoo ze by tak w serisach bylo robione. Tam sie tylko wyciagac wklad, Czasami jak jest dobry humor to sie odciagnie szpryca pozostała ilosc ropy, wklada filtr nowy, zalewa i koniec roboty. Zreszta czy GM podaje gdzies ze trzeba demontowac tą pokrywe??

nie ma co sluchac porad GM w takich prostych sprawach tylko robic tak jak sie nalezy poprawnie, zeby miec swiadomosc jazdy zadbanym autem z poprawnie wymienionym filtrem a co za tym idzie dobrze filtrowanym paliwem! bo zanuzenie nowego filtra w caly ten syf, ktory sie zbiera na dnie puszki nic nie da, a jak ktos woli inaczej to zycze powodzenia!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja takiego mam i zmienia filtr w mojej obecnosci dlatego widze co jest na dnie puszki. A jesli zostawimy auto na dzien w serwisie to oczywiscie, ze nie da sie tego dopilnowac..i ludzie placa za partactwo!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jes partactwem to ze robi ktos to tak jak porcedura nakazuje. Poz atym dlaczego mialy by sie opilki dostac do ukladu skoro wkladasz przeciez nowy wklad filtra??

 

To jest mniejwiecej tak podobne jak ta wymiana oleju. Jedni odkrecaja korek. zlatuje co mialo zleciec. wymieniaja filtr oleju i zapewaja nowa oliwe. A sa pedanci co to spuszczaja olej i czekaja potem jeszcz egodzine by tam zlecialy jakies sladowe ilosci oleju i dopiero zakrecaja korek i po wymienie filtra zalewaja oliwa. Moz eprzy wymienie oleju jeszcze rozbierzmy silnik na czesci pierwsze bo nie wiem czy kazdy wie jak wyglada sprawa z olejem pod deklem zaworowym bo tam jeszt tego oleju jeszcze ze szklanka albo i wiecej. Po co sie spuszczac nad czyms co nie ma kompletnioe znaczenia.

Takie potem glupie mity chodza i po necie i w warsztatach. Paliwa mamy coraz lepsze- napewno nie takie jak 10-15 lat temu na CPN'ach a uklady wtryskowe- mam tu na mysli wtryski CR sie psuja na potege i to rzekomo od kiepskiego paliwa i tajemniczych opiłków niewiadomo do czego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, ze kolego wchodzisz za bardzo w szczegoly, mowimy o filtrze paliwa o ktorym jest ten temat a ty przeszedels juz do oleju! oczywiscie nie ma co przesadzac ze wszystkim, nie mysle czekac godzine az olej splynie ale tam gdzie mozna latwo i szybko lepiej wykonac robote i sie z tego cieszyc to mozna to zrobic - tak jak wlasnie w przypadku wymiany filtra paliwa i wyczyszczeniu osadu i brudu z tej puszki! Piszesz,ze po co to robic skoro wkada sie nowy wklad filtra??? otoz robi sie to po to, zeby nowy filterk dobrze filtrowal i nam wyrzymal w optymalnej czystosci do nastemnej wymiany(okolo 20 tys.km) a jak zrobisz tak jak piszesz to po 5-10 tys.km bedziesz mial znowu zabrudzony i bedziesz jeszcze dlugo jezdzil z tym syfem do nastenej wymiany, bo przeciez wydawac Ci sie bedzie, ze dopiero zmieniles wklad wiec jest ok..jezdzij tak dalej, kazdy robi jak chce ze swoim autem!

Edytowane przez Kacper
zb cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szkoda ze nie wymienasz tego filtr apaliwa co dwa tysiace km. Poporstu nie znasz sie na mechanice samoichodowej i tyle. RObisz poprostu rzeczy bezsesnsowne ale nikt ci tego nie zabroni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano2007

Kolego wesoł.... tak przeglądam niekiedy to forum tak jakby to ująć "turystycznie" - faktem jest, że wnosisz wiele wartościowych informacji jednak droga jaką to dokonujesz jest trochę agresywna... naskakujesz na ludzi!!! Co Cię to obchodzi co ile kilometrów kto wymienia filter? jeśli ktoś ma ochotę to niech to robi codziennie - nie Twoja kasa. To co w tym temacie jest pisane o czyszczeniu całej puszki filtra ma sens... bo jeśli ktoś filtr wymienia sam to może dołożyć te 5 minut i zdemontować cała puchę płukając ją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem mozna sobie robic takie rzeczy. Lecz powiem ci jedna rzecz jeszcze. Juz dizsiatki aut poczynajac od astr G i viki B a konczac na nowszych jednostkach ulecalem po swoim osiedlu gdzie mieszkam. Czmu bo ludzie jak sie okazuje sa nadgorliwi. Bylodobrze to musial pogrzebac i potem auto nie pali. Kosze trawe jakies dwa miesiace temu i slysze jak sasiad kreci i kreci. Co si epoznie okazuje ze wyskoczylem do niego tylko z wezykiem pomijajacym filtr paliwa i auto pali a juz mechanik mu stwierdzil ze pompa do regeneracji. Juz by wtopil. Ostatnio sasiadowo innemu juz nikt nie chcial pomóc zafiry B 1.9 cdti zrobic. Ciagle pomaranczowa kontrolka. Ponoc mu wypalali w najlepszym warsztacie w Goleniowie filtr dpf. Okej przejmuje auto- 15 minut grzebania w ukladzie wezyków od DPF,a i w kablotece sond. Wypalanie dpf- sasiediz patrza co sie dzieje bo zadyma jak diabli. Ja chodze wkolo auta i obseruje. Jade na jazde probną po tym i na trasie na Nowogard cisne 195 km/h. Auto lata jak wsciekle a juz mu wtryski chcieli naprawiac.

Mowisz jestem agresywny. Okej ale jak uwazasz jak tu sie nei denerwowac jak widzisz głupote?? Skoro filtr paliwa wymienia sie co 60 tys km a osobiscie u kuzyna wymienilismy w tdiku po 200 tys km. Ja w swoim tez ostatnio bug wie po jakim przebiegu zmienilem filtr ( auto mam od 3 lat a dopiero teraz zmienile filtr paliwa)Nic sie nie dzieje z autami. CO jest grane co skoro w CR masz cisnienie na szynie na poziomie 1800 barów a w pompowtryskach masz 2100 barów!! Czemu mi pompowtryski w ou autach nie siadaja. Auta swoje mam pod stala kontrola. mniejwiecej co miesac robie komplet logów. Auta przeganiane non stop- praktycnzie do pracy jazde z przyczpeka 185 km/h bez przyczepki przekraczam 200 wiecje nie latam bo boje sie juz i skzoda motoru by wyciskac soki. Nie wierzysz przyjedz to ci pokaże, posmigamy.

 

Na necie siedze i ogladam czasami te fotki jak pokazuja ze filtr jest ciemno szary prawie czarny. Okej jest nie przecze ale jaki ma byc co- taki bialy jak nowy z pudelka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności