Skocz do zawartości

Opel Corsa B 1.4 16v 90km Problem z nagrzewnicą/termostatem


Gość symen

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry forumowicze.

Mam problemy ze swoją corsą, a mianowicie:

 

Samochód odpala, jeździ i jest dość sprawny ale jest w nim zimno.

Początkowo myślałem, że jest to termostat ale teraz nie jestem pewny. Temperatura wynosi 90 stopni i cały czas wieje powietrzem "letnim" nawet przy 90stopniach i godzinnej jeździe.

Myślałem, że termostat się nie otwiera ale chyba się otwiera, bo:

* gdy stoję w korku samochód łapie ponad 90 stopni jakieś 94/96 i wtedy nagle coś się odblpokowuje i w samochodzie mozna siedzieć w stringach na poziomie ogrzewania 2.

Do tego dodam, że do 90 stopni wieje letnim powietrzem i samochód nie paruje. Jak złapie ponad 90 stopni to w okolicach nagrzewnicy skądś wycieka płyt chłodniczy i kapie na gorący silnik, przez co paruje mi spod maski jak z czajnika.

 

Nagrzewnica była kiedyś spawana migomatem, bo miała dziurę.

Nie wiem za co się zabrać i co sprawdzić, co może być przyczyną. Zanim udam się do mechanika chciałbym uzyskać jakąś pomoc tutaj, gdyż to może ograniczyć koszta.

 

Podsumowująć:

*Auto nie grzeje nawet przy 90stopniach, ciepłe powietrze załącza się dopiero, gdy tempoeratura złapie ponad 94/6 stopni i się trochę wyleje i zacznie parować.

 

 

 

Proszę o pomoc i porady ;)

 

Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciek usunięty, przewód nie był dociśnięty.

Co do odpowietrzania - starałem się odpowietrzyć pompująć przewodem grubym, czarnym z lewej strony wychodzącym od chłodnicy.

 

Wracając do poprzednich postów, mówię o chłodnicy, a nei nagrzewnicy, mojha pomyłka, przepraszam.

 

To chłodnica była spawana, i to przy chłodnicy był właśnie wyciek z tego przewodu.

 

Temperatura na wskaźniku 90 stopni a z nawiewu chucha letnim powietrzem, a powinno gorącym.

Jednym słowem, jest zimno.

jak złapie mi 94/96 stopni to dopieor następuje powiem ciepłego powietrza, że można w majtkach siedzieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności