Skocz do zawartości

zbyt niska temperatura pracy silnika ?


Gość bary2004_2005

Rekomendowane odpowiedzi

 

ale test mode sprawdzę tylko z kablem przez kompa,

a czemu sam nie możesz?- poczytaj mój temat o test mode, przypięty w dziale zafiry...

 

 

Ciepłe powietrze z nawiewów zaczyna lecieć gdy silnik nagrzeje się do ok. 50-55*C.

a wydawało mi się że nagrzewnica powietrza jest w obwodzie małym i nawet jak termostat jest zimny a już woda jest w obiegu małym ciepła to grzeje do środka...

to nie znaczy że neguję metody na "czuja" z wężami...

proszę o rady co można by kupić, pozdrawiam

sporo napisano, oryginalny tech2 albo oryginalny op-com, czasem można dostać nielegalny op-com, ale trzeba uważać i na policję i na słabe kopie... reszta raczej słabo się sprawdzi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

a wydawało mi się że nagrzewnica powietrza jest w obwodzie małym i nawet jak termostat jest zimny a już woda jest w obiegu małym ciepła to grzeje do środka...

 

Nie wiem jak z klimą manualną ale u mnie w automatycznej właśnie przy 50 - 55*C ( w test mode ) zaczyna dmuchać ciepłem. Wcześniej ciepłego ni huhu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z klimą manualną ale u mnie w automatycznej właśnie przy 50 - 55*C ( w test mode ) zaczyna dmuchać ciepłem. Wcześniej ciepłego ni huhu

zgadza się, ale wtedy zaczyna ci wiać wogóle, wcześniej ze względu na brak cielego powietrza ogranicza prędkość dmuchania...

jak właczysz nadmuch na przednia szybę to już po chwili leci letnie, potem cieplejsze, itd...

no zawsze jest opcja że i ja mam walnięty termostat ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając z pracy specjalnie zostawiłem na auto, temp 21, i obserwowałem temp w test mode

jazda w mieście do 2000-2500 obr/min tylko 1,2 i 3, max 55km/h

temp na zawnątrz +1 st, auto po 8 godzinac postoju

 

po przejechaniu 2-3 km zaczelo lecieć najpierw letnie potem cieple powietrze. temp była ok 20-30st., chwilę później zaczeło mocniej "wiac" a temp była ok 50st - już wyraźnie ciepłe/gorące powietrze, i od 50 do 70 to już szło wolno - przejechałem ponad 10km...

u mnie widoczne jest spowolnienie wzrostu temp cieczy od ok 50st Celc - to chyba otwarcie termostatu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 10 km miałeś tylko 70*C ? No jak Ci się otwiera przy 50 to nie ciekawie. Mi jak się zwalił to otwierał się przy 65 ale i tak nie mogłem dogrzać silnika wyżej jak 75*C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bary2004_2005

Witam, to jeszcze raz ja, po której stronie silnika znajdę termostat? ma ktoś może jakąś fotkę gdzie się znajduje ? pozdrawiam serdecznie i dziękuje za waszą pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności