Skocz do zawartości

astra opc


Gość mariorypin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariorypin

witam

mam pytanko o opinie.

czy warto i jeśli tak jaka instalacje zalożyć do astry 2.0 16v opc 160KM??

Dzięuję o odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto w jakim sensie ??

bo czy sie oplaca zakladac musisz sam policzyc

ile kosztuje i kiedy sie zwroci (nie wiemy ile robisz rocznie kmow i w jakich warunkach)

a jaka instalacje ??

poczytaj dzial LPG

dobry warsztat i wtrysk gazu kolego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariorypin

Uzupełniając odpowiedź poprzedniego postu rocznie ok 20 000 tyś km,

Nazwa jednostki sterującej instalacją NEVO.

A czy warto chodzi mi o to jak mocno w kość dostaje taki silnik jak pisałem czyli 2.0 16V 160 KM.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

to zależy również od egzemplarza. Kolega teraz pochwalił się swoją skodą oktawią 1.8 T gdzie zrobił już 350 000km z czego prawie 200 000km na gazie i nie miał remontu silnika i o dziwo turbiny też nie robił. Studzi tylko przed zgaszeniem i nie oszczędza na oleju (tzn. marka i przebieg do wymiany ok 10000).

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariorypin

Przypuszczam kolego "popencjusz" że dokładnie tak jak piszesz od egzemplarza. Ja poprzednim opelkiem (astra f, 1,6 ) na gazie zrobiłem sto tysiączków i brał już porządnie olej po kolejnych 10 000 tys. No i do roboty miał już membrany.

Mam nadzieję, że ten egzemplarz będzie równie porządny co oktawia o której piszesz ;), chociaż seria limitowana więc raczej wszystko tu jest dograne, tymbardziej, że poprzednicy dbali bardzo o autko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

ja też gdybym stał teraz przed wyborem auta to tylko benzyna na gaz. Nie żaden diesel. Robię 40000km rocznie, bez odliczenia podatku więc koszty duże. Sam zakup auta z silnikiem diesla też duża różnica (przynajmniej ja tak miałem jak kupowałem 3latki).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariorypin

Dokładnie kolego. A benzyna to jednak benzyna, z dieslem sa problemy glownie na krotkich odcinkach wkolo komina, wiem cos o tym. i wlasnie mysle o zagazowaniu autka, tylko rozsadnie z dobrze dobrana instalacja ktora podoła mocy i nie spowoduje strat na mocy, z zachowaniem sportowego zaciecia samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak. To jest inwestycja która sie przy dużych przebiegach zwróci wiec nie ma co na niej oszczedzać.

 

nie przy takich dużych... 10tkm i instalacja się wraca... przy silniku 4-cyl.

Na początek znajdź dobrego gazownika żebyś za chwilę nie dołączył do frakcji anty-lpg...

Napisz skąd jesteś może Cię gdzieś podeślemy, i instalację też pomożemy złożyć, dobrać komponenty.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariorypin

Moja lokalizacja to kujawsko-pomorskie, Rypin, do torunia ok 80 km, do Sierpca 30 km. Jets Pan w Sierpcu, niejaki Jankowski, w Brodnicy zakłada komputer NEVO. Ale póki co to wszystko co na ten temat wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności