Skocz do zawartości

Jak się dobrać do parownika klimatyzacji w Corsie C ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dostać się do parownika w corsie c?? strasznie mi śmierdzi nie pomagają żadne zabiegi na odgrzybianie, zatem chyba pozostaje tylko czyszczenie mechaniczne, trzeba rozbierać całą deskę rozdzielczą aby tego dokonać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie jestem pewien, ale we wszystkich samochodach które miałem był do niego dostęp po zdemontowaniu wentylatora od nawiewu. Ale co do tego autka mogę się mylić. Co do smrodu to spróbuj zabiegu zwanego ozonowaniem- ale niestety trzeba to powtarzać kilka razy aby było skuteczne, a koszt jednego zabiegu to około 50zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

 

Padła mi klimatyzacja w Corsie C tzn. nieszczelny jest parownik

5454.jpg

 

Niestety trzeba go wymienić?

 

Podpowiedzcie mi proszę jak to zrobić?

 

Z góry dzięki za pomoc

 

 

połączyłem

bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będziesz musiał zdemontować deskę, Po zdjęciu plastików nad nogami kierowcy oraz schowka i wentylatora nad nogami pasażera nie widziałem dostępu do parownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

Podbijam. Jeśli ktoś coś wie jak dobrać się do parownika klimatyzacji, to równiż jestem zainteresowany.

Na wiosnę nabijałem i ozonowałem klime. Niestety teraz latem gdy włączę nawiew to czuć nieprzyjemy zapach. Po załączeniu klimy smrodek znika.

Uważam, że poprzedni właściciel mojej corsy niezbyt dbał o klimę. Chciałbym sie tym zająć i usunąć siedzące w parowniku żyjątka za pomocą jakiejś chemii bądź mechaniacznie.

Niestety nie bardzo wiem jak się za to zabrać.

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również czeka mnie wymiana parownik, do tego nie w moim aucie. :) także jakby ktoś z forumowiczów wiedział, jak się do niego dostać byłbym również wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie do strony schowka sie nie dostniesz do tego elementu. Bedziesz chyba musial sciagac deche i wtedy dostniesz sie do parownika. Od strony grodzi od strony silnika odkrecasz zawor rozprezny bo on trzyma rurki od parownika i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Witam,

chciałbym odświeżyć temat, bowiem nie znalazłem w sieci info: gdzie mieści się konkretnie parownik klimatyzacji w Corsa C?

Prawdopodobnie taki mechanizm jest u mnie w aucie. Chciałbym ustalić lokalizacje parownika. Może dało by rade jakoś wężykami z chemią spryskać go po zdemontowaniu dmuchwy?
Na podstawie filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=ngd_SNZzXSw
Ustaliłem kilka elementów:
1. Dmuchawa
2. Tu chyba jest montowany filtr kabinowy, dobrze myślę?
3. Tu podłączane są rurki nawiewu na nogi
4. Nawiew na twarz i szyby, czy tak?
5. Co to za element?

post-46184-0-96995000-1466928455_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności