Skocz do zawartości

Jak się dobrać do parownika klimatyzacji w Corsie C ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,

 

 

2. Filtr kabinowy jest na podszybiu. W tym miejscu jest klapa obiegu wew/zew.

 

Miałem na myśli sam początek obiegu powietrza.

Załóżmy, że mam załączony obieg zewnętrzny. Czy obieg powietrza jest realizowany w ten sposób?
filtr kabinowy :arrow: klapa wew/zew :arrow: dmuchawa :arrow: parownik klimy :arrow: nagrzewnica :arrow: wylot (szyba, twarz, nogi - w zależności od ustawienia)

Dobrze myślę?

 

 

Czy zatem parownik znajduje się pod nr 6?

post-46184-0-52067000-1466930570_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam powinien być. Ja podawałem piankę odgrzybiającą po zdemontowania wentylatora właśnie w ten otwór, gdzie idzie powietrze od wentylatora do nawiewów. Niestety od tej yebanej klimy w CC nabawiłem się alergii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość rado1974

odświeżę temat

jest jeszcze jedno miejsce do ktorego możemy wpuścić piankę do odgrzybiania jest to w komorze silnika, można się tam dostać od spodu auta, mniej więcej na środku auta w ścianie grodziowej koło głównego cięgna od zmiany biegów jest taka gumka którą uchodzi woda z klimy można ją bez problemu ściągnąć, gumka też lubi się przytykać polecam przepłukanie jej, jak ją ściągniemy to wkładamy rurkę od pianki do tego otworu i jest tam dostęp do parownika, po takim zabiegu przestał mi się wydobywać niezbyt ładny zapach, ale od strony wętylatora też można też tam miałem dawaną piankę jak i do nawiewu na szybę przednią;)

klimę w moim aucie sam zakładałem w tym roku tak że ją praktycznie na wylot znam :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rado1974

:spoko:

 

no tam może najwięcej być tego ustrojstwa jak jeszcze lekko przypchany jest odpływ, tak że waro tam zaglądnąć

Edytowane przez rado1974

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

A ja przypominam.

Regulamin.

Punkt 4.1

Zgodnie z nim połączyłem tematy.

Radzę więc zapoznać się z nim abyś umiał się poruszać po forum.

 

A teraz przeczytaj cały temat i napisz co  zniego zrozumiałeś i czy pomogło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysiek18 napisał:

Niestety nic nie widać więcej niż widać w miejscu nóg kierowcy i pasażera. Dużo roboty jest ze zdjęciem deski a może jest sposób na wyjęcie parownika bez rozbierania całego  kokpitu???

Kolego ja nie rozumiem po co chcesz wymontować parownik klimy jak nieszczelność masz w komorze silnika.

Według mnie nawet nie sprawdziłeś w katalogu - nr 1 - https://opel.7zap.com/pl/car/x01/c/6/9-1/#1

Przewód dochodzi do ściany grodziowej gdzie się łączy z gniazdem parownika.

A admin może dać tobie wolne na chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności