Skocz do zawartości

Mgłowe spryskiwacze w Corsie C


Gość silvo44

Rekomendowane odpowiedzi

Autorem poradnika jest KubaK, kolega zaprzyjaźnionego forum samnaprawiam.com

Zaczęły już mnie drażnić seryjnie montowane spryskiwacze przedniej szyby w mojej Corsie C. Po krótkich poszukiwaniach w internecie wyczytałem, że pasują spryskiwacze "mgłowe" z Opla Insigni
pb037193.jpg
Koszt takich w ASO to niecałe 10zł za sztukę wink.gif

Przed wymianą warto zrobić sobie taki oto kluczyk do regulacji dysz
tool.jpg
Ja zrobiłem go z aluminiowej rurki fi 6 i ściance 1mm zakupionej w Castoramie za całe 2zł za 1m wink.gif Wyszło mi z tej rurki chyba z 6 kluczyków do regulacji dysz biggrin.gif
dsc00254pt.jpg

Sama wymiana zajęła mi niecałe 30 minut na parkingu w centrum handlowym biggrin.gif
Mniej więcej procedura wymiany dysz:
1. Zdejmujemy najlepiej obie wycieraczki
2. Otwieramy maskę
3. Odkręcamy 3 śrubki torx, które trzymają plastikowe podszybie
4. Delikatnie zdejmujemy podszybie pamiętając, że obie jego części trzyma razem rurka doprowadzająca płyn do spryskiwaczy
5. "Wyciskamy" stare dysze
6. Ściągamy plastikowe rurki ze starych dysz spryskiwaczy - trzeba dosyć mocno ciągnąć bo ciasno siedzą
7. Wciskamy rurki doprowadzające płyn na nowe dysze z Insigni pamiętając o tym że dysza bliżej zbiorniczka z płynem ma dwa króćce, a ta dalej jeden wink.gif
8. Wciskamy nowe dysze z założonymi rurkami w plastikowe podszybie. Należy wciskać dosyć mocno aż do wyczucia charakterystycznego "kliknięcia" - wtedy dysza siedzi już jak powinna na swoim miejscu. Dysza po prawej stronie auta (ta z jednym króćcem) ma króciec z drugiej strony w porównaniu z oryginałem ale można sprytnie zawinąć wężyk na około dyszy (jak na zdjęciu) i wszystko gra wink.gif
9. Składamy podszybie z nowymi spryskami
10. Zakładamy wycieraczki
11. Sadzamy swoją dziewczynę na miejscu kierowcy i obserwujemy jak działają spryskiwacze i jeżeli jest potrzeba to regulujemy kąt i wysokość strumienia za pomocą zrobionego wcześniej kluczyka wink.gif Ja kluczyk łapałem kombinerkami i małymi ruchami lewo-prawo regulowałem dysze - troszkę ciężko chodzą ale tak ma być wink.gif
12. Cieszymy się zajefajnym bajerem za niecałe 20zł
pb057210.jpg
pb057206.jpg
pb057204.jpg
Spryskiwacze pasują też do wielu innych Opelków ale to najlepiej sobie sprawdzić na www.google.pl

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności