Skocz do zawartości

Corsa C 1.0 2002 OGRZEWANIE


pidzeej

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem nowy, wdrążam się regulamin i zasady tutejszej społeczności. ale z racji  braku czasu to podejmę próbę napisania postu w kilku słowach i zapytaniach tutaj fachowców czy hobbystów.

Ogólnie mechanikę zacząłem poznawać ponad rok temu gdy kupiłem Seicento 900 , tam uczyłem się podstaw skoczyłem na Seicento  Citymaticu 1.1 + drobne wizje , jakby ktoś z głębsza chciał looknąć to na socjałach istnieje zobaczenie,
ale wspominam tylko dla tego że pytania z moje strony mogą tu być NIE WIARYGODNE  proste stąd prośba o  wyrozumiałość, teraz padło na Corse i uczę się wciąż tylko na innej bazie.  

Więc moi mili problem jest taki że nie grzeje mi wewnątrz., poziom C rośnie normalnie rośnie podczas jazdy ale przy 80c już to ciepło powinno być odczuwalne.. nie wiem czy jest to jeden przypadek że kręcąc prawym kółkiem od pozycjonowania miejsca gdzie ma lecieć nawiew robi pełne obroty , przy czym zmienia normalnie pozycje nawiewów..  czy to normalne ? , no i to ze nawiew chodzi na każdym stopniu 1,2,3,4, tylko leci chłód.. więc opcja ' wejdźmy do środka zagrzejemy się trochę, odpada.
I teraz prośba do was jakbym mógł prosić o wypisanie od najmniejszych przykładowych problemów co mogło sie zepsuć, do najgorszego scenariusza co mogło klęknąć, wręcz. auto kupiłem tydzień Temu dopiero zapoznaje się z nim, dopowiem że jest to manual king z 2002 
KORBOTRONIK OD SZYB,BRAK WSPOMAGANIA, ZAMKI NA KLCZYK , SĄ 2 , jeden do zapłonu drugi do zamków.. no i Lpg, O Które nie chętnie zabiegałem ale no cóż jest  to jest tez do korekty bo na jałowym słabo to idzie na gazie, we Wtorek jadę w tej sprawie.
także jeśli zrozumiale jakoś opisałem to dziękuję już bardzo.
Pozdrawiam PGMrx.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś węże od nagrzewnicy czy są ciepłe?. Przy Lpg ogrzewanie jest słabsze ale powinno być odczuwalne już przy temp. 50 st C.Jaki masz panel nawiewu. ? To że wentylator biega na wszystkich obrotach nie świadczy o grzaniu. Od tego jest klapka ciepłe-zimne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2023 o 20:46, adam1954 napisał:

Sprawdzałeś węże od nagrzewnicy czy są ciepłe?. Przy Lpg ogrzewanie jest słabsze ale powinno być odczuwalne już przy temp. 50 st C.Jaki masz panel nawiewu. ? To że wentylator biega na wszystkich obrotach nie świadczy o grzaniu. Od tego jest klapka ciepłe-zimne

 

Dzieki za pierwsze sugestię, dokładnie ciepłe zimne słychać zmiany ale nie w cieplę, a prawe pokrętło mogę kręcic w koło, nie powino miec stop blok na np 5 pozycji i tylko cofnąc zostaje czy to normalne ze przekręcac mogę w koło, ale to mało ważne gdyż wszystkie pozycje działają wiec czy normalne jest ze krecić moza tylko w prawo bez oporu, dla mnie nie problem, :)PanelNAWIEU.png.c4b445a57d019331dbd45a33c173beee.png

 

 

Dzieki za pierwsze sugestię, dokładnie ciepłe zimne słychać zmiany ale nie w cieplę, a prawe pokrętło mogę kręcic w koło, nie powino miec stop blok na np 5 pozycji i tylko cofnąc zostaje czy to normalne ze przekręcac mogę w koło, ale to mało ważne gdyż wszystkie pozycje działają wiec czy normalne jest ze krecić moza tylko w prawo bez oporu, dla mnie nie problem, :)

 

 

 

Naucz się cytować

 

Panel NAWIEU.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by zajrzeć pod "maskę" znaczy pościagąć plastiki wewnątrz auta szczególnie od strony pasażera żeby się dostać do nagrzewnicy to raz a drugi sprawdzić jak i czy działa mechanizm właśnie obiegu ciepłego/zimnego bo może coś pękło. Więc do dzieła.

 

LPG to jaka instalacja- wstaw zdjęcia może się pomoże :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko u mnie tak słabo tu wszystko funkcjonuje? dodaje foto strona czekaj albo zamknij stronę i tak x razy .. 
Co no wszystko sprawdzone, zostało uszczelkę pod głowicą , termostat, nagrzewnica? to już chyba czas do mechanika i zostawić na parte dni niech dojdą co w końcu. ale wszystko jakby działało to jest najgorsze , nawiew zimno/ciepło czuć zmianę, nie wali niczym , węże nie są zatkane, nie wie.

silnik2.jpeg

silnik3.jpeg

silnik4.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2023 o 11:48, pidzeej napisał:

 

 

Dzieki za pierwsze sugestię, dokładnie ciepłe zimne słychać zmiany ale nie w cieplę, a prawe pokrętło mogę kręcic w koło, nie powino miec stop blok na np 5 pozycji i tylko cofnąc zostaje czy to normalne ze przekręcac mogę w koło, ale to mało ważne gdyż wszystkie pozycje działają wiec czy normalne jest ze krecić moza tylko w prawo bez oporu, dla mnie nie problem, :)

 

 

 

Naucz się cytować

 

Panel NAWIEU.png

 

Na chromie strona się zawiesza i wyskakuje 'Zaczekaj lub wymuś stronę także nie ma problemu z cytatem, teraz z telefonu nadaje i widzę że naspamiło, za co przepraszam. 

Wracając do tematu , wymieniony został termostat , z innych węże; górny ciepły, dolny zimny , nie zatkane pod naciskiem płyń wzrastał i po puszczeniu węża płyń wracał, Bezpiecznik z pod maski sprawdzony, dobry. 

Był podpięty na koniec pod kompa zrobiłem syrena może uda się dodać z fona. Nie wiem naprawdę gdzie to ciepło ucieka jeżeli do środka nawiew pracuje perfect tylko podawany na chłodno :) jutro pojadę do znajomego na warsztat uszczelka raczej to nie będzie, ale ogólnie płyń taki smętny się wydaje jakby z jakimś lichym proszkiem był mieszany, wymiana,odpowietrzenie jest w stanie coś zdefiniować?;p 

20230302_181209.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pidzeej napisał:

z innych węże; górny ciepły, dolny zimny

Mówisz o chłodnicy czy nagrzewnicy?

Sprawdziłeś co pokazywałem w kółku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2023 o 22:11, adam1954 napisał:

Mówisz o chłodnicy czy nagrzewnicy?

Sprawdziłeś co pokazywałem w kółku?

Te pierwsze od do chłodnicy, to co pokazałeś jutro będę przy aucie.
Do tego jadę jutro do Stacji kontroli pojazdów niech wrzucą sondę czy co tam mają i chce ost żeby sprawdzili uszczelka czy jest dobra, jeśli tak no to będzie sprawdzone chyba wszystko co możliwe, jeśli do wymiany, to trzeba będzie zweryfikować co dalej czy nrmąc w to dalej, jutro update zrobię. pod względem wykonywalnosci i jak to bd kosztowne.
tak BTW,, Pan z oświęcimia jest, sugeruje po nicku ze doświadczony rocznikowo, Zajmuje sie Pan strrikte oplami ze taka wiedza , jakis własny warsztat ?

i jeszcze jedno Opel Meriva, podobno pasują do Corsy bez zadnych modyfikacji , prawda to ? bo w Corsie nie moge i niemam opcji fotele troche dzwignąc do góry, tzw mojee dupsko jest nisko co troche mnie irytuje pomimo wzrostu 1,80~+

dziekuje pozdrawiam. 
aaaa jeszcze jedno , ehh jesli na jałowym gdy rozgrzewam go w celach wwyzej wymienionych i kopci strasznie na biało niebieski kolor  juz nie mowiąc ze smierdząco to oczym moze swidczyć ? czarne nie zauwarzyłem, za to oolej owszem czarny. pomimo dolania litra bo na bagnecie prawie pustostan zastałem. end

 

W dniu 3.03.2023 o 22:11, adam1954 napisał:

Mówisz o chłodnicy czy nagrzewnicy?

Sprawdziłeś co pokazywałem w kółku?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, Majstrów czas zleciał więc pasowało by napisać to i owo jaki finał. A final finałów jeszcze nie nastąpił a więc co do mojego postu a zaczęło się że nie grzeje .. ja laik to każdy wie no i oczywiście wszystkie sugestie tutaj podawane były brane pod uwagę a odrzucana była jedna ze będzie to uszczelka pod głowicą, po wymianie termostatu , kombinowaniu wszelakimi metodami , pojechałem na stację żeby zrobił kontrolę wydechu gdzie wszystko wykurwilo o szesciokrotnosc dopuszczalnej skali tzn wody.. każdy wie ocb. Z byłym właścicielem doszliśmy wspólnymi siłami ze znajomymi powiedzmy spotkanie było i suma summarum doszliśmy dk wniosku że robimy to on pokrywa przynajmniej polowe. No po miesiącach jeżdżenia kombinowania planowania, udało się wymienić uszczelkę pod głowicą jak i resztę . Wszystko chodzi spoko gaz oczywiście jak chujowo chodził tak chodzi przy okazji wyszło że ten co mi sprzedał nie dał mi homologacji butli i powiedział że jest do 26 mają legit. Po czym udaliśmy się do stacji gdzie był robiony przegląd bo dziś wypada przegląd i próbowałem robić go już od tyg ale wasze coś a to odprysk na szybie , wymiana szyby na nową później że cza.homologacjr której nie dostałem bo jak już wiem nie dał bo już na stacji powiedzieli że skaczyla się w Marcu ważność i co auto nie może przejść przeglądu bez kwitu zostaje kupić zbiornik następne 500 coś plus założenie cza wyjebać , ale raczej wyjebe ten gaz niż jeszcze coś dołożę , ale reasumując dziś jechalem dłuższą drogę i gaz chciałem wykończyć i nagle paliwo również siadało okazał się wężyk od pompy był licho zapięty i paliwo uciekało mimowolnie. Ale jakoś dojechałem, stwierdziłem sprawdzę jak tam olej i ku zdziwieniu bagnet suchy jak nigdy. I teraz dzwoniłem do tych robili i pytałem co wlali że tak znikł i wlali 5w40 nazwa jakąś oplowska z tego co wywnioskowałem. I teraz porada czy to mogło wystąpić tak szybki u ytrl oleju po wymianie tego wszystkiego czy poprostu jest mu na ten stan inny olej preferowany ;S nie kapie, nie jest mokry nie kopci kontrolka nawet się nie zapaliła więc stąd to pytanie. Pozdrawiam i wszystkim specom Opli :)

 

/"Jak trwoga, to na forum Opla" 😅✌️

20230509_190626.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności