Skocz do zawartości

Signum 2.8 nie podłączony wąż ?


Gość xmax

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, co to jest i czy powinno być nie podłączone nigdzie ?

zdjęcia:

 

wwms.jpg

 

na powyższym zdjęciu widać rurkę,

niżej zdjęcie gdzie drugi koniec jest zainstalowany, wygląda że do bloku silnika:

 

quoq.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na pierwszym zdjęciu nie mogę jej zlokalizować. Podejrzewam, że to pewnie jest jakieś odpowietrzenie (skrzyni biegów???). Zazwyczaj odpowietrzenie łączy się z kolektorem dolotowym by spalić powstałe gazy lub też jest zakończone filterkiem. Co mi jeszcze do głowy przyszło to może to być przewód od podciśnienia (sterujący nieznanym mi elementem) odłączony od pompy vac. Niech ktoś się wypowie co w swoim aucie z tym silnikiem zlokalizował gdzie ten przewód biegnie.

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznaczyłem na pierwszym zdjęciu także będzie łatwiej

zdjęcie:

 

 

 

 

9jdu.jpg

 

jak widac, to jest niepodłączona część i to idzie właśnie gdzieś tam w dół i jest wpięte gdzieś, jak widac na 2 zdjęciu w poprzednim poście.

Dodam że na pracującym silniku, żadnego powietrza tam nie ma, ani nie dmucha ani nie zasysa. Również jest kompletnie sucha, także płyn żaden nie wycieka przez tą rurkę. No i nie czułem żadnego zapachu wydobywającego się z niej.

Wczoraj wymieniałem świece i tak przypadkiem znalazłem ten wąż, bardzo mnie zaciekawiło dlaczego tak sobie jest tylko z jednej strony podłączony.

Edytowane przez xmax

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A daje się pociągnąć powietrze? Zassać? Wiem że głupie pytanie? Ja bym wsadził w gębę ten przewód i zassał czy swobodnie powietrze przepływa czy też nie. Swoją drogą organoleptycznie zobacz czy po drugiej stronie gdzie ten przewód jest podłączony to napewno skrzynia biegów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest przypadkiem kolejny niepodłączony wężyk.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4c5186593b89b4bd.html

No właśnie to tam nie idzie, ten co zaznaczyłeś wychodzi ze zbiorniczka z płynem chłodzenia i jak mi powiedział znajomy który ma większe pojęcie o silnikach ode mnie, to jest odpowietrzenie czy coś takiego.

 

 

Też miałem zapytać o ten kawałek. A spryskiwacze działają (bo może coś od tego).

Co do spryskiwaczy, działają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się niestety, czyli co? Może to być właśnie tam podpięte ? Poprzednio miałem rovera 75 i tam było tak samo, rurka ze zbiorniczka wystawała.

 

Teraz z innej beczki, wie ktoś może który to jest 6 cylinder w tym silniku ?

Edytowane przez xmax

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A daje się pociągnąć powietrze? Zassać? Wiem że głupie pytanie? Ja bym wsadził w gębę ten przewód i zassał czy swobodnie powietrze przepływa czy też nie. Swoją drogą organoleptycznie zobacz czy po drugiej stronie gdzie ten przewód jest podłączony to napewno skrzynia biegów.

 

Nie sprawdzałem, sprawdzę później. Jak mam poznać czy to skrzynia biegów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności