Skocz do zawartości

Jaka wiertarka?


Gość maku

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję nowej wiertarki, w cenie tak do 250 zł. Myślę w tej chwili nad taką: http://www.narzedzianonstop.pl/elektronarzedzia/wiertarki-udarowe/p,wiertarka-udarowa-1050w-uchwyt-szybkomocujacy-kufer-tryton-tdw1050k,35416.html Podoba mi się jej funkcjonalnośc i w ogóle wygląda nieźle, ten srebrny fragment obudowy jest ponoć metalowy. Co o niej myslicie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Krzysiek325e

Wszystko zależne do czego jej potrzebujesz.

Co do tej mocy to mam wątpliwości ale...

Jako alternatywa

http://allegro.pl/gratis-wiertarka-udar-800w-blackdecker-kr805k-i4407055943.html

i mieści się w budżecie

Jak bym szukał czegoś raczej firmowego

Dla przykładu powiem że ładnych parę, a może już naście lat temu kupiłem Perles (już brak w Polsce)

Dostała nieźle w du....., i oprócz wymiany szczotek dalej śmiga

Na tamte czasy kosztowała jakieś 250/290 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Zgadza się.

Jak kupowałem Perlesa, to ta firma dopiero wchodziła na Nasz rynek.

Ale ten Tryton to mi jakąś marketówą śmierdzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szlifierke Tryton i do amatorskiej pracy wystarczy.W trzech kuchniach ułozenia plytek delikatnie juz słychac przekladnie.Miałem tez wiertarke ferm o mocy 810W i pracowałem starym boschem o mocy 400 W i ferm duzo słabszy czyli moc jest zawyzana w przypadku tanszych firm i w tym trytonie cos mi sie wydaje ze podobnie

Jezeli amatorsko to wiertarka Ci wystarczy natomiast do ciezkiej pracy lepiej cos dolozyc i firmowego choc teraz i to nie gwarantuje bezawaryjnosci.

Na allegro trzeba uwazac sa podróby.ostatnio widziałem wkretarki hitachi prawie nie do odroznienia z tym ze model ten nawet nie istnial w katalogu hitachi.Kumpel sprzedal za 300 a na allegro po 1300 nawet była cena.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiertarki mozna podzielic na wiele grup i musialbys sprecyzowac do czego konkretnie potrzebujesz

w mechanice lepiej sie spisuja wkretarki akumulatorowe ale liony sa drogie a nicd srednio sie nadaja do czegokolwiek

przy remoncie domu sds bedzie niezastapiony

pracuje w budowlance i dorywczo w mechanice i moge Ci powiedziec ze wolalbym uzywke dewalta czy makity niz nowe cos z linku gdzie jeszcze sie stosuje pokretelko do obr, pomijam juz klase premium jak hilti,festool,protool,milwaukee

wiertarka musi dobrze lezec w dloni i byc lekka, ma to ogromne znaczenie na jakosc i komfort pracy wiec uwierz warto dolozyc kilkadziesiat zl i miec na lata

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

"Wstrzymaj się z bólami" dołóż jeszcze raz tyle i kup http://celma.com.pl/produkty/wiertarka-udarowa-dwubiegowa-prcz-1610ceo - posłuży Ci przez wiele lat. Ja mam po tacie celmę 2 biegową z 1978 r. i mam ją do tej pory (a od 2000 r. cztery inne zajeździłem) :-D Ta moja pomimo tego, że nie jest udarowa to nie raz nią w betonie i cegłach wierciłem. 5 lat temu odżałowałem i kupiłem sobie kątówkę celmy i do tej pory na nią nie narzekam. Sprzedawca nie chciał mi jej sprzedać bo mówił, że będę narzekał i na siłę wciskał mi tańszego bo...ha tłumacząc, że jest lepszy. Wku...em się i poszedłem do innego sklepu, tam sprzedawał znajomy i po rozmowie z nim dowiedziałem się, że od bo...ha mają prowizję a od celmy nie.

Zastanów się dobrze zanim kupisz bo nie zawsze tanio wychodzi taniej.

Edytowane przez FatherTom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Tak mi się wspomniało że ostatnimi czasy kupiłem Milwaukee. Dla przykładu za Milwaukee model PD 705 w sklepie dałem 350 a na alledrogo można kupić już za 320

http://allegro.pl/milwaukee-pd-705-wiertarka-udarowa-705w-13mm-i4337767569.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tryton to bdb wybór( dla profesjonalistów), ta wiertarka jest jeszcze lepsza od vulkana. Narzędzia celmy też są ok i ciężko je zajechać, maja dobry serwis ale są totalnie nieergonomiczne. Black&deker- zapomnij ze taka firma istnieje, dla mnie jakością porównywalna z nonejmami. Jeśli chodzi o boscha też omijaj- ciągle sie psują, nawet niebieskie, ich dni chwały minęły bezpowrotnie. W zasadzie jeśli chodzi o sds to hilti rządzi i trzyma jakość. Dewalt jedzie na laurach, makita -nawet z średniej pułki też jest ok( jeśli chodzi o wiertarki to jest ich królową) no i niemieckie metabo-doskonałe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiertarka jak wspomnialem musi byc konkretna do przeznaczenia,jesli musze wywiercic otwor 120mm w zbrojonym betonie to nie biore zwyklej bo nawet protool sie ugotuje a sds marki "best" sie nawet nie zagrzeje ale tym sdsem nie wywierce precyzyjnie w metalu

kolego Tokar black&deker jest odpadem z linii dewalta tak jak metabo z makity a o trytonach celmach i wulkanach to nawet nie slyszalem

moge tylko dodac ze makita stara sie wszedzie pchac plastik do skrzyn poza 2 biegowymi ale jeszcze nie slyszalem by jakas sie rozsypala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności