Skocz do zawartości

Jaka wiertarka?


Gość maku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość FatherTom

 

 

jesli chcesz wstawie zdj reki po wierceniu otworu ⌀120

Ja po zobaczeniu tego zdjęcia zacząłem zdejmować obrączkę w pracy ( +18 nie polecam oglądać osobom wrażliwym http://www.kciuk.pl/Dlaczego-przepisy-BHP-mowiaze-nalezy-zdjac-obraczke-w-pracy-DRASTYCZNE-a15917 :-( )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

to nie moja dlon,mi zlamalo palca tez tego z obraczka bo zablokowalo otwornice na glebokosci okolo 80-90mm i uwiez waze 82kg a rzucilo mna jak dzieckiem, wiertarce nic sie nie stalo ale zlamalem palec, cudem nie dostalem w zeby raczka i uszkodzilem otwornice ktora kosztuje 60f lub 300zl jak kto woli,w markowym sprzecie 12 letnie dziecko moze taki otwor wywiercic bez jakiegokolwiek ryzyka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

Moja kątówka ma zabezpieczenie przeciążeniowe, wiertarki też mają. Kiedyś kupowałem narzędzia, żeby były , teraz wolę odżałować i kupić coś na lata. Np. wolę kupić 1 czy 2 markowe klucze niż cały komplet badziewia. U mnie w zakładzie klucze bety i wurtha. Ja inwestuję w bahco (te kupione pojedyńczo naprawdę dobre), wurtha-zebra (moim zdaniem nie do zdarcia, płaskich używam już kilka lat i naprawdę nie ma śladów zużycia) i neo (o dziwo naprawdę solidne, ale niestety u mnie w mieście coraz trudniej dostępne-sprzedawca przeszedł na yato), ale facom mi się marzy (niestety poza moim zasięgiem cenowym). Kupiłem kiedyś 19 płaską gedore i pękła mi, więc nie inwestuję już w tą markę, tym bardziej, że cena wysoka.

Elektro-narzędzia mam celmy i też nie narzekam (fakt nie urzywam ich codziennie).

Pracowałeś narzędziami Facom ?

Edytowane przez FatherTom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie,facoma nie widzialem, bahco kozackie narzedzia w bud, mam kilka recznych gratow i sa ok

jesli chodzi o mechanike to snap-on i teng-tool jest dla mnie nr1 ale sam uzywam badziewia bez marki tyle ze z gwarancja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli narzędzia to ARMSTRONG, robione w stanach również na potrzeby wojska. Nie do zajechania, niestety cena powala.

 

 

FACOM to bardzo dobra marka.

Edytowane przez faraday

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek325e

Ale chyba mijamy się z tematem ponieważ Maku pisał w pierwszym poście że potrzebuje wiertarki do ceny 250 zł, przypuszczam że jest tam jakiś +/- w cenie.

Na podstawie ceny można wywnioskować, że ten sprzęt ma być wykorzystywany raczej amatorsko, więc wszystkie tzw górne półki jak festool, makity itd raczej odpadają.

Nie wszyscy podchodzą do tego w ten sposób, że używają czegoś sporadycznie i kupują zaraz markowy sprzęt.

Dla przykładu ja dla siebie kupiłem osprzęt (zestaw) Milwaukee aku 18v, jak i wiertarkę (taką zwykłą o której pisałem w postach wcześniej i za 300 coś, czyli można by powiedzieć, że mieści się w budżecie Maka), bo doszedłem do wniosku, że to jest to, ale jeśli chodzi np o wiertarkę sds, to kupiłem za 300 coś graphite, bo była mi potrzebna można powiedzieć jednorazowo do wymiany jedenastu okien (a zastanawiałem się nad bosch'em) i się sprawdziła, a nawet działa dalej :D

Reasumując wszystko zależy co i do czego, oraz jak często

Jak do domu, sporadycznie i nie liczysz się z tym, że jak się szczotki skończą to będzie problem (to tylko w przenośni, bo wiadomo że szczotki to zawsze dopasujesz) to bierz, a jak nie to dołóż te 50 zł i kup coś markowego, słabszego ale zawsze markowego.

Ooo wyszło tego trochę ale nie dało się w jednym zdaniu napisać

 

FatherTom Facoma mają znajomi we firmie (wózek z wyposażeniem) już parę lub nawet kilkanaście lat i dalej służy z tym ze należy to powiedzieć, branża jaką się zajmują to nie mechanika samochodowa w której klucze dostają po tyłku.

Sam się przymierzałem do zakupu takiego wózeczka ale jakoś wygląd (ergonomia) mi nie leży, a wiadomo że to też ma znaczenie.

Z własnego doświadczenia na podstawie nitownicy powiem, że szajs, zaraz padła, a te jakieś zwykłe prolajny czy jakoś tak działają i nitują jak powinny.

Czyli wszystko zależy co z jakiej firmy i do czego. Jedne na tak, następne na nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

Ceny Teng Tools jeszcze do przełknięcia, klucz płasko oczkowy 13 mm 18 zł, za zebrę zapłaciłem 23 zł. Kupię sobie jakiś jeden na sprawdzenie, jeśli okarze się lepszy od wurtha to zmienię markę :-D


Faktycznie odskoczyliśmy trochę od tematu :-) Krzysiek Milwaukee to moim zdaniem jedne z lepszych wiertarek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tydzień temu do ocieplania domu

 

http://www.graphite.pl/top-produkty/graphite-zestawy/hity-z-reklamy/wiertarka-udarowa.html

 

 

i jestem mile zaskoczony 2 lata gwarancji i wiertarka naprawdę daje radę, koszt zakupu 140 zł w sklepie bricomarche

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem od producenta odpowiedź na temat tej wiertarki. Napisali, że przekładnia i konstrucja jest w całości metalowa, więc trochę uspokili mój typ do kupienia. Wojtekcichy, ja wiem, że silniki są bardziej awaryjnym elementem wiertarki, ale jak mam wybierać lepszą konstrukcję, to pewnie, że wezmę lepszą. Zresztą co jak co to metal dobrze przewodzi ciepło. Metalowa przekładnia może też w pewnym sensie pełnić funkcje odprowadzania temperatury od silnika, więc bardziej zaufałbym właśnie Trytonowi niż jakiejś tam wierareczce w połowie plastykowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności