Skocz do zawartości

Jaka wiertarka?


Gość maku

Rekomendowane odpowiedzi

jak czytam po necie to zeczywiscie metabo niema wiele wspolnego z makita,ale w servisie tak mi typ powiedzial a zna sie na rzeczy i nie jest kims kto mowi ze makita mozna chale wyposazac

osobiscie z metabo nic nie mialem wiec nie moge napisac o funkcjonalnosci ale nie sadze by moglo konkurowac chociaz by z makita,

to jest sprzedawane poza PL? na zdjeciach wyglada ryzowo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jak czytam po necie to zeczywiscie metabo niema wiele wspolnego z makita,ale w servisie tak mi typ powiedzial a zna sie na rzeczy i nie jest kims kto mowi ze makita mozna chale wyposazac

osobiscie z metabo nic nie mialem wiec nie moge napisac o funkcjonalnosci ale nie sadze by moglo konkurowac chociaz by z makita,

to jest sprzedawane poza PL? na zdjeciach wyglada ryzowo

 

 

I tu się mylisz METABO, SPLIT, FERM to sprzęt dla profesjonalistów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajmuje sie budowlanka zawodowo od 11lat i dla mnie ma znaczenie renoma firmy jak i parametry,jesli juz mowimy o profesjonalizmie to wiertarka na ac do niczego nie jest potrzebna bo jest czyms co mozna porownac do scyzoryka wielofunkcyjnego ale juz pominmy ta kwestie

w roznego rodzaju wiertarkach jest wazny moment obrotowy,silnik bezszczotkowy w dc podnosi zywotnosc i moc urzadzenia,uklady przeciazeniowy i miekiego startu w np mieszadlach

nie trzeba byc specjalista w tych sprawach by porownac parametry sprzetu,tyle ze jak przecietny kowalski idzie kupic np wkretarke to mu najbardziej imponuje ilosc przelozen sprzegla a jest wiele sprzetu w klasie premium gdzie jest 4-5 przelozen ale i tak zaden profesjonalista tego nie uzywa bo krzywa momentu dokrecania jest zbyt zmienna i najlepszym sprzeglem jest doswiadczony palec na spuscie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajmuje sie budowlanka zawodowo od 11lat i dla mnie ma znaczenie renoma firmy jak i parametry,jesli juz mowimy o profesjonalizmie to wiertarka na ac do niczego nie jest potrzebna bo jest czyms co mozna porownac do scyzoryka wielofunkcyjnego ale juz pominmy ta kwestie

w roznego rodzaju wiertarkach jest wazny moment obrotowy,silnik bezszczotkowy w dc podnosi zywotnosc i moc urzadzenia,uklady przeciazeniowy i miekiego startu w np mieszadlach

nie trzeba byc specjalista w tych sprawach by porownac parametry sprzetu,tyle ze jak przecietny kowalski idzie kupic np wkretarke to mu najbardziej imponuje ilosc przelozen sprzegla a jest wiele sprzetu w klasie premium gdzie jest 4-5 przelozen ale i tak zaden profesjonalista tego nie uzywa bo krzywa momentu dokrecania jest zbyt zmienna i najlepszym sprzeglem jest doswiadczony palec na spuscie

 

 

Kolego nie zbyt rozumiem treść twojej wypowiedzi, możesz rozwinąć?

Festool porządna marka, Hitachi zależy co bo mają też serię dla amatorów. Dużo tego sprzętu widzi się po targach.

U siebie mam DH18DMR Hitachi i daje radę szczególnie na wyjazdach gdzie nie zawsze ma się dostęp do 230v.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

festool jest firma gdzie nie liczy sie cena tylko jakosc wykonania,cos jak bentley wsrod aut, bez watpienia niewiele marek moze z ta firma konkurowac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. :D

Kurde, to ja zdziwiłem się, że Makita stara się plastikowe części pchać do swojego sprzętu. Mnie się ten Tryton spodobał, bo ma metalowy fragment obudowy. Myślicie, że stosowaliby metal na zewnątrz, a sam mechanizm też może w środku być oparty na częściach plastikowych? No chyba jeszcze tak dziwnie się nie porobiło, napiszę do producenta czy plastik znajduje się w środku w mechanizmie wiertarki, jeśli tak to zrezygnuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

Kupisz co będziesz uważał za stosowne, tylko zadaj sobie jeszcze pytanie. Co zrobisz gdy popsuje się jakaś część ? Tym bardziej, że jest to wysoce prawdopodobne przy tej klasie sprzętu. Też kupowałem sugerując się ceną i w ten sposób, na przełomie ok.14 lat, już 4 wiertarki wyrzuciłem na złom.

Edytowane przez FatherTom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wczoraj wysłałem zapytanie do producenta tej wiertarki, napisałem czy w środku są jakieś elementy plastikowe, a jeśli tak to jakie. Dziś jest niedziela, więc do poniedziałku pewnie dostanę odpowiedź

 

Kupisz co będziesz uważał za stosowne, tylko zadaj sobie jeszcze pytanie. Co zrobisz gdy popsuje się jakaś część ? Tym bardziej, że jest to wysoce prawdopodobne przy tej klasie sprzętu. Też kupowałem sugerując się ceną i w ten sposób, na przełomie ok.14 lat, już 4 wiertarki wyrzuciłem na złom.

 

Ta wiertarka wcale nie jest taka tania, kosztuje prawie 300 zł, ale faktem jest, że mimo wszystko tańsza niż podobnej mocy Makita czy Bosch.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maku slabo mi jak to czytam, w wiertarkach pala sie silniki a nie niszcza przekladnie

fertoola wsadzasz w imadlo wciskasz spust i po przekroczeniu pewnego obciazenia wlacza sie odpowiednie zabezpieczenie w postaci sprzegla lub odciecia zasilania

srednio rozumiem Twoje myslenie bo albo sie sugerujesz cena albo jakoscia, kompromisem bedzie makita dewalt hilti itp. chcesz zaszalec kup festoola, protoola czy milwaukee, jesli 300 zl to duzo za wiertarke to nawet nie pytam ile oddasz za wiertla

jesli chcesz wstawie zdj reki po wierceniu otworu ⌀120 wiertarka pro 2 biegowa 1050w kiedy jeszcze cena byla dla mnie istotna

 

 

jeszcze jest w sprzedazy nawet

http://www.diy.com/nav/fix/power-tools/drills-drivers/hammer_drills/Performance-Power-Corded-Hammer-Drill-1050W-12389424?skuId=12910128

Edytowane przez wojtekcichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności